Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Diğer El-Cezire televizyonu Bağdat ofisini kapatma kararı oldu

    Irak'ın başkenti Bağdat'ta yayın yapan El-Cezire televizyon kanalının Iraklı makamlarca yayın izni verilmediği için kapatıldığı bildirildi.

    El-Cezire televizyonu Bağdat Temsilcisi Velid İbrahim, Irak Basın Yayın Heyeti Kurumu'na bu yıl başında televizyon yayın faaliyeti izni için müracaatta bulunduklarını anlatarak, "Ancak söz konusu kurum, kanalımızın IKBY hariç başta başkent Bağdat olmak üzere ülkenin diğer bölgelerinde yayın yapması için izin belgesi vermeyecekleri tebliğinde bulundu." dedi

    Bunun üzerine televizyonun Doha'daki merkeziyle irtibata geçtiklerini de aktaran İbrahim, "Doha ofisi söz konusu tebliğ göz önünde bulundurularak Bağdat'taki ofisimizi kapatmamız istendi." ifadelerini kullandı.

    İbrahim, kanalın ülkedeki yayın faaliyetine devam etmesi için yeniden izin başvurusunda bulunacaklarını aktardı.

    El-Cezire kanal yönetiminden yapılan açıklamada, yönetim olarak Iraklı kurumun söz konusu tebliğine karşı "şaşkınlık" içerisinde olduğu belirtildi.

    Açıklamada, kanal olarak Irak'ta cereyan eden gelişmelere karşı yayın politikalarını muhafaza edeceklerini, gelişmeleri Irak ve Arap halkıyla dünyaya aktarmaya devam edecekleri kaydedildi.

    AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ