Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Diğer Putin'den İslam dünyasına mesaj

    Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İslam dünyasının Rusya'da sorunların çözümünde yardımcı olmaya hazır güvenilir müttefiğini bulacağından emin olabileceğini bildirdi.

    Kazan'da düzenlenen "Rusya- İslam Dünyası" zirvesinde Putin'in açıklamalarına yer verildi. Rus liderin açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

    "TERÖRE CİDDİ DARBE"

    "Bugünün gündem maddesi önemli konuları içeriyor, bunların çoğu direkt olarak bazı Müslüman ülkelerde yaşanan olaylarla ilgili ve bunlar hiç büyütmeden küresel rezonans oluşturuyor. Rusya'nın katılımıyla teröristlere ciddi darbe vuruldu. En azından teröristler ve onlara destek sağlayanlar önceden de olduğu gibi kriz yaratmaya ve tüm güçleriyle barışsal çözüm sürecini bozmaya çalışıyorlar."

    "GÜVENİLİR MÜTTEFİK"

    "Şunun altını çizmek istiyorum ki, İslam Dünyası Rusya'da hayati önem taşıyan sorunların çözümüne yardımcı olmaya hazır güvenilir müttefiğini her zaman bulacaktır. Müslüman ülkelerin uluslararası ilişkilerde adalet ilkesi ve hukukun üstünlüğünü korumaya yönelik aktif tavrını destekliyor."

    Aynı zamanda Putin, bu toplantının Rusya ve Müslüman ülkeleri arasındaki güven ve işbirliğini güçlendirmesini ümit ettiğini belirtti.

    DHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ