Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Yunan bakanı kılık değiştirip takip eden iki gazeteci gözaltında

    Birleşmiş Milletler Zirvesine katılmak üzere Başbakan Aleksis Çipras ile New York'u ziyaret edecek olan Devlet Bakanı Nikos Pappas'ı Yunanistan'ın Alpha ve Star kanallarında çalışan iki gazeteci kılık değiştirerek takip etmeye, maiyetindeki grubun gizli fotoğraflarını çekmeye başlayınca polisler tarafından tespit edildi ve gözaltına alındı.

    Atina Haber Ajansı'na göre iki gazeteci ayrıca sahte imza kullanıp Nikos Pappas'ın kaldığı Wasting Grand Central otelinde grubu adına yemekler ısmarladı.

    New York muhabirleri olan iki gazetecinin Alpha muhabiri Thanos Dimadis ve Star muhabiri Dimitris Sultogiannis olduğu açıklandı.

    Gazetecilerin, Yunan halkı kriz altında ezilirken, hükümet temsilcilerinin büyük harcamalarda bulunduğunu skandal niyetine medyaya çıkarmak niyetinde oldukları düşünülüyor. Bu arada muhalefet medyasına yakın kanalların son ihalede yayın yapma izni almadıkları da göz ardı edilemez.

    Devlet Bakanı Nikos Pappas olayı "Tabii ki böyle bir ahlaksızlığa karışan gazetecilerin kişisel sorumluluğu büyük, en büyük sorumluluk da onları yönlendirenlerdedir. Ancak bu tür olaylar istihza konusudur" şeklinde yorumladı.

    Polislere Bakan'ın maiyetinde olduklarını söyleyen iki gazeteci hakkında sahte imza kullanmaktan dolayı dava açılması bekleniyor.

    DHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ