Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Milyonlarca sürücü adayı, ehliyet sınav sonuçları için nefesini tuttu. 2018'in ilk ehliyet sınavı MTSKS-1 10 Şubat'ta gerçekleştirildi. Sınava katılan adaylar, ehliyet sınav sonuçları açıklandığında eğer barajı geçerse direksiyon sınavına katılacak. Bunu merak eden sürücü adayları, sonuçların açıklanacağı tarihi iple çekiyor. Peki, ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 10 Şubat ehliyet sınav sonuçları 2018 açıklanma tarihi...

EHLİYET SINAV SONUÇLARI 2018 NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Ehliyet sınav sonuçları için geri sayım başladı. Ehliyet sınavları iki aşamadan oluşuyor. Yazlı sınav ve direksiyon sınavı. Yazılı sınavda baraj puanını geçen adaylar, ikinci aşama olan direksiyon sınavına katılıyor. Barajı geçip, geçemedeğini merak eden sürücü adayları, sonuçları ne zaman açıklanacağı araştırıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ise 2018 yılı ehliyet sınavları ile ilgili detayları paylaştı.

10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirilen ehliyet sınav sonuçları 22 Şubat 2018 tarihinde yani yarın açıklanacak. Sonuçların saat kaçta açıklanacağı henüz belli değil. Fakat geçtiğimiz sınav sonuçlarına bakacak olursak, öğle vakitlerinde açıklanması bekleniyor.

DİREKSİYON SINAVI NE ZAMAN?

Yazılı ehliyet sınavından 70 baraj puanını geçen sürücü adayları direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyor. İlk sınavı başarılı bir şekilde bitiren sürücü adayları direksiyon sınavının ne zaman yapılacağını heyecanla bekliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı sınav listesine göre direksiyon sınavının ne zaman yapılacağı hakkında net bir bilgi yok. Ancak geçmiş sınavlara bakıldığında ehliyet sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 15 ile 22 gün arasında yapılıyor.

10 ŞUBAT EHLİYET SINAV SORULARI VE CEVAPLARI 2018

10 Şubat 2018 tarihli ehliyet sınavının soru ve cevapları geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından adayların erişimine açılmıştı. Sonuçların açıklanacağı tarihi merakla bekleyen adaylar, bir yandan da katıldıkları sınavda işaretledikleri soruların doğruluğunu merak ederek, sınav soruları ve cevaplarını görüntülemek istiyor.

İşte 10 Şubat 2018 ehliyet sınav soruları ve cevapları;

10 ŞUBAT EHLİYET SINAV SORULARI VE CEVAPLARI (K KİTAPÇIĞI)

10 ŞUBAT EHLİYET SINAV SORULARI VE CEVAPLARI (L KİTAPÇIĞI)

10 ŞUBAT EHLİYET SINAV SORULARI VE CEVAPLARI (M KİTAPÇIĞI)

10 ŞUBAT EHLİYET SINAV SORULARI VE CEVAPLARI (N KİTAPÇIĞI)