Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Turizm Almanya havalimanlarında grev - Turizm Haberleri

    Alman havayolu şirketi Lufthansa, Birleşik Hizmet Sendikasının (Ver.di), yarın Almanya'nın çeşitli havalimanlarında düzenleyeceği grev nedeniyle, yüzlerce uçuşun iptal olacağını ve on binlerce yolcunun bundan etkileneceğini bildirdi.

    Lufthansa’dan yapılan açıklamada, yer hizmetleri çalışanları sendikası Ver.di’nin 27 Nisan'da Frankfurt, Münih, Düsseldorf, Köln-Bonn, Dortmund ve Hannover havalimanlarındaki çalışanlarına uyarı grevi çağrısı yaptığı hatırlatıldı.Açıklamada, grev nedeniyle başta Frankfurt ve Münih olmak üzere grev düzenlenen tüm havalimanlarında uçuş iptallerinin olacağı ve grevden on binlerce yolcunun etkileneceği ifade edildi.

    Grevin etkisinin havalimanına göre değişebileceğine işaret edilen açıklamada, Münih havalimanındaki grevin tam gün süreceği, Frankfurt'taki grevin ise saat 15.00'te sona ereceği bilgisi paylaşıldı.Münih'teki havalimanında tüm kıtalararası uçuşların iptal edildiği belirtilen açıklamada, buradan Almanya ve diğer Avrupa destinasyonlarına ise sadece 90 uçuş yapılabileceği aktarıldı.

    Alman basınında yer alan haberlere göre, Ver.di sendikası yaklaşık 2 milyon kamu hizmet çalışanı için yüzde 6'lık maaş artışı ve kursiyerler için de ayda 100 avroluk ücret artışı talep ediyor.

    TÜRK YOLCULAR DA ETKİLENECEK Mİ?

    Almanya'da 6 havalimanında yarın gerçekleştirilecek olan grev haberi sonrası yarınAlmanya'ya uçacak olan yolcuların akıbeti merak konusu oldu. haberturk.com Ekonomi servisi olarak ulaştığımız Türk Havayolları Müşteri Hizmetleri yetkilisi, an itibarı ile grev nedeniyle uçuşlarda bir sorun olmadığını ve planlanan uçuşların sorunsuz bir şekilde gerçekleştirileceğini iletti. Önümüdeki saatlerde olumsuz bir gelişme olması durumunda uçuşu olan yolculara bilgilendirme yapılacağı da hatırlatıldı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ