Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada kaldırıldığı hastanede şehit olan 41 yaşındaki Uzman Çavuş Osman Kablan'ın Kırıkkale'deki baba evine ateş düştü.

Evli ve 2 çocuk babası olan Uzman Çavuş Osman Kablan'ın görev yaptığı Elazığ'dan geçici görevle Diyarbakır'ın Sur ilçesine gittiği öğrenildi. Uzman Çavuş Kablan, teröristlerin saldırısında yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayıp şehit oldu.

Kırıkkale'de oturan şehidin annesi Elmas, babası Mustafa ile kardeşi Burak Kablan'a acı haber ulaştı. Şehit Uzman Çavuş Osman Kablan'ın baba ocağı Kırıkkale'nin Yuva Mahallesi, 2412. Sokak`ta bulunan 5 katlı Kaplan Apartmanı`nda oturan Kablan ailesini Kırıkkale İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak başsağlığı diledi.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ OSMAN KABLAN

"BENİ DE OĞLUMUN YANINA GÖTÜRÜN, HASTANEYE GÖTÜRMEYİN"

Dışarıda bulunduğu sırada eve çağrıldıktan sonra oğlunun şehit olduğunu öğrenince fenalaşan, inşaat işçisi şeker ve tansiyon hastası baba Mustafa Kablan, en son dün akşam oğlu ile görüştüğünü belirterek, "Beni de oğlumun yanına götürün. Hastaneye götürmeyin." diye feryat etti.

Rahatsızlanan baba hastaneye kaldırıldı. Acı olayın duyulmasından sonra yakınları da Kablan ailesini ziyaret ederek başsağlığı diledi. Kırıkkale'nin 188. şehidi olan Osman Kablan yarın öğle namazının ardından Nur Camii'de yapılan tören ve dualarla son yolculuğuna uğurlanacağı belirtildi.

CİHAN