Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Yusuf DOĞAN / GAZETE HABERTÜRK

İstanbul’da, kesinleşmiş 150 yıl hapis cezası nedeniyle tutulduğu Silivri Cezaevi’nden diş tedavisi için götürüldüğü hastaneden firar eden yeraltı dünyasının ünlü ismi Hünkar Karataş’ın kaçışı, aksiyon filmlerini aratmadı. 11 Mart Cuma günü Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde yaşanan olayın hiçbir yerde yayınlanmayan görüntülerine HABERTÜRK ulaştı. Görüntülere göre; Karataş tuvalete gitmek istediğini söylüyor. Bunun üzerine jandarma personeliyle birlikte saat 14.56’da koridora yöneliyor. Tuvaletin burada olmadığını anlayan askerler, güvenlik görevlisinden bilgi alıp bir başka koridora doğru gidiyor. Bu sırada Bora Y. de içinde silah bulunan poşetle askerler ve Karataş’ı adım adım takip ediyor.

SİLAHI VERİP JANDARMAYI ENGELLİYOR

Karataş’tan 20 saniye sonra Bora Y. ağzı maskeli olarak tuvalete giriyor. Aradan 2 dakika geçtikten sonra mahkûm Karataş, Bora Y.’den aldığı silahı beline sokarak çıkıyor. Tuvaletin kapısını tutarak engellediği jandarma, Karataş’ı kovalamaya başlıyor. Dışarı çıktıklarında da 2 el ateş ediyor.

Hünkar Karataş bir sitenin bahçesine atlayarak kaçmayı başarırken, Bora Y. demir parmaklıklara tırmandığı sırada jandarma tarafından vurularak etkisiz hale getirilmişti. Üzerinden 1 hafta geçen firarın ardından jandarma çok sayıda adrese baskın yaptı ancak Hünkar Karataş’ın izini bulamadı. Ağır yaralı Bora Y.’nin ise yoğun bakım ünitesindeki tedavisi sürüyor.