Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika CHP'den "23 Nisan halk resepsiyonu"

    TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, üç milletvekili gündem dışı söz aldı.

    MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, gündem dışı konuşmasında, Turizm Haftası ve turizm sektörünün sorunlarının çözümünün kalıcı önlemlerle bertaraf edilebileceğini söyledi.

    Turizm konseyinin oluşturulması, stratejik eylem planının somut şekilde uygulanması ve çalışanlarla ilgili önlemlerin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade eden Günal, köklü bir Turizm Çerçeve Kanunu'nun çıkarılması gerektiğini kaydetti.

    Köy enstitüleri hakkında konuşmak üzere söz alan CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Çakmak da köy enstitülerinin Türkiye'de eğitim sisteminin en başarılı dönemi olarak tarihe geçtiğini ifade etti.

    AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz da seçim bölgesine ilişkin olarak gündem dışı söz alarak, Kırklareli hakkında bilgi verdi.

    CHP'DEN "23 NİSAN HALK RESEPSİYONU"

    CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda her yıl Meclis'te düzenlenen resepsiyonu bu yıl kendi kararıyla iptal ettiğini belirterek, "Cumhuriyet'in kuruluşunda yer almış bir siyasi parti olarak bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Sayın Genel Başkan'ımızın talimatıyla 23 Nisan Cumartesi günü Meclis'in özel oturumunu takiben saat 15.00'te özel gündemli ve katılımcıların tamamen Türkiye'nin dört bir yanından gelmiş çocukların olduğu bir Grup Toplantısı düzenleyeceğiz." dedi.

    Özel, aynı gün 16.00-17.30 saatleri arasında da CHP Grup Toplantı Salonu'nun bahçesinde çocukların ve sanatçıların da katılacağı halk resepsiyonu vereceklerini söyledi. Özel, TBMM Başkanı Kahraman'ı ve Meclis'teki tüm milletvekillerini CHP'nin 23 Nisan halk resepsiyonuna davet ettiklerini kaydetti.

    AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ise çocuk istismarının son derece önemli bir konu olduğunu ve bu konuyla ilgili istismara izin verilemeyeceğini, bu konuya insan olmanın vasfıyla odaklanılması gerektiğini söyledi.

    Bostancı, "Karanlık bir alan, bu işler nasıl gelişiyor, neler oluyor... Elbette devlet ve Meclis gereğini yapacaktır. Komisyon da çalışmalarına başlayacak, karanlığı aydınlatma adına önemli bir işlevi yerine getirecektir." diye konuştu.

    23 Nisan Resepsiyonu'nun iptal gerekçesinin TBMM Başkanı Kahraman tarafından açıklandığını ve bunun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın kutlanmayacağı anlamına gelmeyeceğini ifade eden Bostancı, "AK Parti, 14 yıldır iktidarda ve bugüne kadar da çok çeşitli 23 Nisan kutlamaları, resepsiyonları yapıldı, bunları görmezden gelip bu yıl resepsiyon yapılmamasından ilhamla siyasi değerlendirmeleri doğru bulmam." dedi.

    Bostancı, CHP'nin alternatif 23 Nisan resepsiyonu yapacağını anımsatarak, "Hayırlı olsun resepsiyonları." ifadesini kullandı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ