Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Müslim SARIYAR / İSTANBUL

Elazığ'da geçtiğimiz hafta 8 yıllık eşi 30 yaşındaki Gülcan Demir'ı bıçaklayarak öldürdükten sonra kayıplara karışan 32 yaşındaki Serdar Demir, Keban Barajı'nda intihar girişiminde bulunduğu sırada Asayiş Şube Müdürlüğü Ağır Suçlar Büro Amirliği ekipleri tarafından ikna edilerek gözaltına alındı.

EŞİNİ ÖLDÜRDÜKTEN SONRA KAYIPLARA KARIŞMIŞTI

Elazığ İzzetpaşa Mahallesi Çatal Sokak'da geçtiğimiz hafta meydana gelen olayda, bir banka şubesinde çaycı olarak çalışan 2 çocuk annesi Gülcan Demir, özel bir elektrik şirketinde çalışan eşi Serdar Demir tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. Polisi arayan zanlı Demir eşini öldürdüğünü söyledikten sonra kayıplara karışmıştı.

KEBAN BARAJINDA İNTİHAR ETMEK İSTEDİ

Bir haftadır polisten kaçan Serdar Demir, akşam saatlerinde Keban Barajı'na giderek intihar girişiminde bulundu. Olay yerine gelen Elazığ Asayiş Şube Müdürlüğü Ağır Suçlar Büro Amirliği ekipleri, uzun uğraşlar sonucu Demir'i ikna ederek gözaltına aldı. Önce sağlık kontrolünden geçirilen Demir, daha sonra sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Ağır Suçlar Büro Amirliği'ne götürüldü.