Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa 16 yaşındaki Ayça Arslan'dan 12 gündür iz yok

    12 gün önce evden dolaşmak için çıkan 16 yaşındaki genç kızdan bir daha haber alınamazken, annesi, "Kızım olmadan nefes alamıyorum" dedi.

    Evinin bulunduğu Bağcılar Güneşli mahallesinde 15 Mayıs Pazar günü dolaşmaya çıkan 16 yaşındaki Ayça Arslan'dan ailesi bir daha haber alamadı. Kaybolduğu günün akşamında annesiyle telefonda konuşup eve gelmek için yolda olduğunu söyleyen Ayça'nın, annesi ve babası ise başvurdukları polis ve insanlardan kızları için iyi bir haber bekliyor. Arslan ailesinin tek çocuğu olan Ayça, bir ayakkabı yapım atölyesinde çalışıp ailesinin bütçesine destek oluyordu.

    BAĞCILAR'DA ÇEKİLEN FOTOĞRAF!

    Kayıplara karışan genç kız, son olarak Bağcılar'da fotoğraf çeken iki kişinin arkasında telefonla konuşurken görüntülendi.

    "SESİNDE BİR TEDİRGİNLİK VARDI"

    Kızlarından 12 gündür haber alamadıklarını anlatan gözü yaşlı anne Songül Arslan, "En son pazar günü kızım ile görüştüm saat 22.30'da. 'Kızım nerede kaldın evine gel' dedim. Bana, '10 dakikaya kadar geliyorum' dedi ama sesinde bir tedirginlik hissettim. Kızım eğer kendisi gitti ise mutlaka haber versin. Kaçırıldıysa da zor durumdaysa mutlaka haber versin" dedi.

    "KIZIM OLMADAN NEFES ALAMIYORUZ"

    Kızını çok özlediğini ifade eden anne Arslan, "Bir sesine hasret kaldım. Devlet büyüklerimizden yardım istiyorum kızımızı bulsun bize getirsinler sağ olduğunu bilelim. Bir kızım var. Bizi görüyorsa izliyorsa gelsin kızımız. Biz her şeyiyle kabul ederiz onu. Çünkü biz artık nefes alamıyoruz kızım olmadan" diye konuştu.

    "KAÇTIYSA YA DA KAÇIRILDIYSA HABER VERİLSİN"

    Kızının kaçırılması ya da kendi isteği ile kaçması durumunda kendisine haber verilmesini isteyen baba Mahmut Arslan, "Bizim isteğimiz kızımız kaçtıysa ya da kaçırıldıysa haber verilsin. Yani yaşadığından emin olmak istiyoruz. 15 Mayıs gününden beri kayıp. Polis bize sağ olsun yardımcı oluyor ama poliste savcılık ve mahkeme kararı olmadan yeteri kadar ilgilenemiyor. Birkaç numara verdik kızımız ile ilgili polislere, son görüştüğü numaraları verdik ama ortada hâlâ bir şey yok" dedi.

    İHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ