Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güvenlik Van'da PKK'nın yola döşediği patlayıcı imha edildi

    Van'da Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı yakınlarında PKK'lı teröristler tarafından yola yerleştirilen el yapımı patlayıcı, fark edildikten sonra kontrollü olarak imha edildi.

    Yol kenarında kablo görenlerin ihbarını değerlendiren güvenlik güçleri, Edremit İlçesi Van- Başkale Karayolu Kurubaş Mahallesi yakınlarında bir rögarın içersine PKK'lı teröristler tarafından yerleştirilmiş el yapımı patlayıcıyı tespit etti. Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'na yaklaşık 100 metre uzaklıkta bulunan patlayıcı için ilk olarak yol trafiğe kapatılarak güvenlik önlemi alındı. Bomba imha uzmanlarının yaptığı inceleme sonrası el yapımı patlayıcı büyük bir gürültü ile patlatıldı.

    YOLDA 2 METRE ÇUKUR OLUŞTU

    Patlama sonrası bazı evlerin camları kırılırken, patlamanın olduğu bölgede 2 metre derinliğinde 5 metre genişliğinde çukur oluştu. Patlamanın etkisiyle aynı güzergah üzerinde bulunan birçok rögar kapağı da yerinden fırladı. Delilerin toplanmasının ardından yola fırlayan asfalt parçaları TOMA tarafından sıkılan suyla temizlenirken, yol kontrollü olarak trafiğe açıldı.

    DHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ