Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Başbakan Binali Yıldırım ve Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 23 Nisan mesajı

    Başbakan Binali Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj paylaştı. Yıldırım'ın mesajı Başbakanlık'tan yazılı olarak yayımlanırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise mesajını Twitter'dan paylaştı.

    Yıldırım'ın mesajı şu şekilde;

    “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 97. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.

    Bugünü bayram olarak kutlayan çocuklarımızın sevincini ve heyecanını paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

    “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” esası üzerine teşekkül eden Büyük Millet Meclisimizin 23 Nisan 1920 tarihinde açılmasıyla Türk tarihinde yeni bir dönem başlamıştır.

    Gazi Mustafa Kemal liderliğinde sürdürülen istiklal mücadelemiz, vatanımızın işgallerden kurtarılması ve Cumhuriyetimizin ilan edilmesiyle hedeflerine ulaşmıştır.

    REKLAM

    TBMM, kurulduğu günden bugüne çoğulcu demokratik prensiplerin ülkemizde geçerli kılınması için tarihi bir görev üstlenmiş ve Türkiye’nin modern dünyayla bütünleşmesine öncülük etmiştir.

    TBMM’nin açılışının 97. yılında gururla ifade edebilirim ki, Türkiye, her geçen gün gelişmekte ve güçlenmektedir.

    TBMM, ülkemizin son 15 yılda sağladığı demokratik istikrarın 16 Nisan halkoylaması ile perçinlenmesinde de öncü bir rol üstlenmiştir.

    16 Nisan’da halkoyuna sunduğumuz anayasa değişiklik teklifi, milletimizin “EVET” oylarıyla kabul edilmiştir. Milli irade, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin hayata geçmesiyle bihakkın tecelli etmiş olacaktır.

    16 Nisan’da milletçe aldığımız karar, milli iradenin en açık şekilde yönetime yansıması ve hukukun üstünlüğünün tam manasıyla hayata geçmesi yolunda ülkemize çok önemli kazanımlar sağlayacaktır.

    Sevgili Çocuklar,

    23 Nisan bayramınız kutlu olsun.

    Hepinize en içten sevgilerimi sunuyorum.

    REKLAM

    Dünya çocuklarıyla beraber kutladığınız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletçe siz çocuklara verdiğimiz değeri ve duyduğumuz güveni en güzel şekilde ortaya koymaktadır.

    Sizler, ülkemizin bugünü, geleceği, biricik umudusunuz. Türkiye'yi aydınlık yarınlara sizler taşıyacaksınız. İmza atacağınız başarılarla, ülkemizin hedeflerine ulaşmasında sizler belirleyici olacaksınız.

    Sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir hayat yaşamanız en büyük temennimizdir. Hükümet olarak bütün çabalarımızı bu istikamette yürüttüğümüzü bilmenizi isterim. Her hizmetimiz siz çocuklarımız içindir.

    Hepinizi çok seviyor ve sizlere çok güveniyorum.

    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tebrik ediyor, sizleri sevgiyle kucaklıyor ve gözlerinizden öpüyorum. Ailelerinize selam ve sevgilerimi iletiyorum.

    Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü, İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini saygı, minnet ve şükranla anıyorum.”

    REKLAM

    KILIÇDAROĞLU TWITTER'DAN KUTLADI

    CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na ilişkin Twitter hesabından bir mesaj paylaştı. Mesajında "Egemenliği kutlamak en çok çocuklara yakışır" diyen Kılıçdaroğlu şunları yazdı:

    "Bir ulusun büyük bir direnişle kazandığı egemenliği kutlamak en çok çocuklara yakışır. Gelecek sizin ellerinizdedir, bayramınız kutlu olsun!"

    TBMM'NİN HESABINDAN 23 NİSAN MESAJI

    TBMM'nin resmi Twitter hesabından da kutlanan 23 Nisan için "23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun." mesajı paylaşıldı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ