Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

    PUAN DURUMU

    Haberler Spor Futbol Hıncal Uluç'tan 'Arda Turan futbolu bırakacak' iddiası - Futbol Haberleri
    1

    Spor yazarı Hıncal Uluç, futbol gündemini değerlendirdi. Sabah'ta yer alan habere göre; Galatasaray - Fenerbahçe derbisi, Arda Turan'ın performansı, Trabzonspor'daki değişim hakkında konuşan Uluç'un ifadeleri şöyle:

    2

    GALATASARAY - FENERBAHÇE DERBİSİ

    "Belhanda o kadar dökülürken, adamı atılana kadar bekleyen Igor, acaba iki haftadır oyuna girince kader değiştiren Selçuk'un farkında mı değil, yoksa Selçuk'u oyuna sokmaya korkuyor mu? Selçuk'u soktuktan sonra Fenerbahçe kaza golüyle kazanırsa o linççiler Igor'u yok ederlerdi"

    3

    "İki takımın hocası Aykut ve Igor... İkisi de yenilmekten korkuyor. Niye? İkisi de başkanına güvenmiyor. Birisinin başkanı demiş ki, "Ben olduğum sürece bu kapıdan içeri giremez." O adam çağırmış, gelmiş. Güvenebilir mi? Igor'un sözleşmesini uzatmadı Dursun. Bu Igor başkanına güvenebilir mi? Sami Yen'de Fenerbahçe'ye yenilmenin nasıl bir facia olacağının farkında. O yüzden beraberliğe razı."

    4

    "İki cambaz bir ipte oynamaz ama iki korkak bir ipte bal gibi oynar. İkisi de düşmemeye bakıyor, karşıdakini düşürmeye değil. Ellerine almışlar uzun sopaları, birbirlerine bakıyorlar saatlerce. O da düşmesin, ben de düşmeyeyim. Hakem oynattığı sürece ikisi de öyle dururlar. İki korkak bir ipte..."

    5

    AYKUT KOCAMAN İTİRAF ETTİ

    "Muslera'nın yerine sen oynasan ne fark edecekti, şut yok kaleye. Kameni'nin kurtardığı top dedikleri yumuşacık toplar. Bunları da kurtarmıyorsa ne işi var Fenerbahçe kalesinde? Aykut, '10 kişi kalacaklarını bilseydim Janssen ve Valbuena'yı almazdım' diyor. Vay anasını..."

    6

    "Bundan daha açık itiraf mı olur? "Ben Galatasaray'ı yenebilecek adamları oyundan aldım çünkü ben yenilmemeyi düşünüyorum" diyor aslında. Bunu düşünen adam 10 kişilik Galatasaray'a yenilmeyi düşünürse aklına ne getirir? Sadece Aziz Yıldırım değil, ondan sonra gelecekler için bile kapısı kapanır Aykut için. Bu itirafın altını çizen de olmadı."

    7

    ARDA EMEKLİLİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

    "Hıncal abinizin yıllar evvel 'Türkiye'nin Messi'si olacak, fiyatı 50 milyon dolar olacak' dediği Arda niye bu hallere düştü? Hocası kadroya almıyor ya... Marca gazetesi, 4 hafta önce iyileştiğini yazdı."

    8

    "4 haftadır kadro dışı ve adam söylüyor, 'Arda'yı oynatma niyetim yok' diyor. Arda da diyor ki, 'Benim 2019'a kadar sözleşmem var, paramı alır sırt üstü yatarım.' Aynen bunu diyor."

    9

    ARDA KENDİNE BİR İŞ KURACAK

    "Arda futbolu unutmuş kafasında. Arda 2019'a kadar parasını alacak, sonra işini kurup piyasadan çekilecek. Futbolu oynayamayacağını anladı bana kalırsa. Galatasaray'a dönemeyeceğini biliyor. Yurt dışında oynayamayacağını biliyor."

    10

    "Çin bile teklifini geri aldı. O zaman banka gibi sağlam Barcelona'dan trink parasını alacak. Sabahtan akşama kadar gezip tozmasına ve Play Station oynamasına engel olmayacak bir iş kuracak."

    11

    TARAFTARLAR ARDA'NIN GİTMESİNİ İSTİYOR

    Marca gazetesi, Barcelona taraftarıyla anket yaptı, kim gitsin diye, Arda birinci çıktı. Maçta görüyorlar, hiçbir şey yapmıyor. Santra çizgisinden 30 metre o yana, 30 metre bu yana koşar gibi yapıyor. Refakatçi bile değil.

    12

    ARDA'YLA KONUŞTUM, DEDİM Kİ...

    "Telefon ettim Arda'ya. 'Oğlum Arda, seni Atletico'ya götüren, oradan Barcelona'ya götüren futbol bu muydu? Riskleri göze alıyordun, adam eksiltiyordun. 18'in içinde, daracık alanda asistler yapıyordun' dedim."

    13

    "Bana, 'Hıncal abi, hocam böyle oynamamı istiyor' dedi. Ya hoca 50 milyon verdiği adamın böyle oynamasını ister mi? Böyle oynayacak bir milyon adam var, altyapısında bile böyle oynayamayacağını söyledim."

    14

    "Barcelona'nın iki devi Xavi ve Iniesta var. Birisi gitti, diğeri gitmek üzere. Seni onların yerine aldılar, onların yedeğisin' dedim. 'Bir Rakitic'e bak, kendine bak, adam senin yarın kadar kabiliyetli adam değil' dedim ona. Daha 30 yaşında. Bakın, 37 yaşına geldi Emre Belözoğlu, aslanlar gibi oynuyor."

    15

    RIZA ÇALIMBAY

    "Rıza Çalımbay diyelimki 6-0 yenildi Galatasaray'a, ne fark eder? Akhisar'dan 6 yemiş takım... Rıza tam dibe vurmuş bir takım aldı. Yine oralarda kalsa, 'Daha 2 haftalık hocayım, yukarı çıkaracağız, sabırlı olun' der. Onun dışında ne yaparsa yapsın, 'Rıza geldi, böyle oldu' diyecekler. Galatasaray'la başa baş mücadele edip yenilse yine Rıza'nın lehine..."

    16

    "Beraberlik lehine, yenerse Rıza'nın zaferi olur. Hiçbir korkusu olmayan, yaptığı hiçbir şey risk olmayan bir adam var burada. Öbür tarafta kellesi koltukta, bu hafta büyük eleştiriler almış, 'Trabzon'a kaybedersem ne olur' diyen Igor var."

    17

    "Galatasaray'da kadro iyi ama ne oynayacağı belli değil. Bilen herhangi bir Galatasaraylı var mı? Rahat bir takım ile karmaşık bir takım. Bu maçtan her türlü sonuç çıkabilir. Bu sonuçlarda Rıza'yı yükseltecek sonuç var, yıkacak sonuç yok. Igor için yıkacaklar var sadece."

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ