Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Hırsızın yaptığı akılalmaz! Soygun için evi yaktı...

    İstanbul Avcılar’da evlerden hırsızlık yapmak için bir binanın çatısını yakan şahıs, itfaiyeyi arama bahanesiyle aldığı ev sahibinin telefonu çalıp kayıplara karıştı.

    Akılalmaz olay, Avcılar Cihangir Mahallesi Meşrutiyet Caddesi üzerinde bir binada geçtiğimiz günlerde yaşandı. İddiaya göre, hırsızlık amaçlı gelen şahıs etrafı bir süre izledikten sonra gözüne kestirdiği binadan içeri girdi, çatı katına çıkan hırsız binanın çatısını ateşe verdi. Ardındanaşağı inerek bir süre bekleyen şahıs alevleri görünceyeniden binaya girerek apartman sakinlerine “Yangın var” diye bağırdı.

    REKLAM

    'YARDIM SUÇ MU?' DİYE CEVAP VERDİ

    Amacı apartman sakinlerini panikletip evlerini terk etmelerini sağladıktan sonra evlere girmek olan hırsızı en üst katta oturan Mehmet Türkmen fark etti. Karşısında gördüğü şahsa “Sen kimsin, hırsız mısın?” diyen Türkmen’e ise şahıs, “Yangını gördüm onu söylemeye geldim. Yardımcı olmakta mı suç” diye cevap verdi.

    İTFAİYE BAHANESİYLE TELEFON ALDI

    Yangını söndürmeye çalışan Türkmen, itfaiyeyi araması için telefonunu 13 yaşındaki oğluna verince hırsız “Adresi ben tarif ederim” diyerek telefonu küçük çocuğun elinden aldı. İtfaiyenin gelmesiyle birlikte dışarı çıkan hırsız ise aldığı telefonla birlikte kayıplara karıştı. Yaşanan bu anlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

    'EVİ RESMEN KUNDAKLADI"

    Yaşanan olayla ilgili konuşan Mehmet Türkmen ise, “Ben evdeydim tesadüf. Burayı geliyor ve yakıyor. Aşağı inip dışarıdan seyrediyor. Alevin yukarıdan çıktığını görüyor. Tekrar geliyor binaya giriyor. Milletin zillerine basıyor ki evlere girsin. O anda ben evde olduğum için hareket yapamıyor. Bana 5-10 dakika yardım etti. Oğlumdan da telefonunu aldı elinden. Çekti gitti, evi resmen kundakladı. Böyle yapıp evleri soyuyorlarmış. Panik sonucu evlere girip evleri soyuyorlarmış” dedi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ