Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Eğitim İBB burs sonuçları 2019 sorgulama sayfası! İBB Genç Üniversiteli bursu

    İBB burs sonuçları için meraklı bekleyiş sona erdi. 30 bin öğrenciye verilecek İBBGenç Üniversiteli bursunu kazanan isimler belirlendi ve erişime açıldı. İBB bursunu almaya hak kazanan öğrencilerin 3 Aralık tarihine kadar, sonuç sorgu sayfasında belirtilen belgeleri istenilen yerlere iletmesi gerekiyor.Burs kazanamayan öğrenciler için de 4 Aralık'ta yedek listeler yayınlanacak. Burs alamayan öğrencilerin yedek listeler açıklandığında başvurularını takip etmeleri isteniyor. 2019 İBB burs sonuçları ile ilgili tüm detaylar...

    İBB BURS SONUÇLARI SORGULA

    İBB burs sonuçlarını aşağıdaki bağlantı üzerinden sorgulayabilirsiniz. Bağlantıda TC. kimlik numaranız ve doğum tarihinizi girdikten sonra doğrulama kodunu girdiğinizde 2019 İBB bursunu kazanıp kazanamadığınızı öğreneceksiniz.

    REKLAM
    İBB BURS SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

    İBB BURSLARI NE ZAMAN YATIRILACAK?

    İBB'den yapılan açıklamada bursların ne zaman yatırılacağı ile ilgili tam tarih verilmiyor. Ancak Aralık ayı içerisinde ödeneceği belirtiliyor.

    İBB BURS BAŞVURULARI NASILDEĞERLENDİRİLDİ?

    Değerlendirmede, Eğitim Yardımı Değerlendirme Kriterlerine göre yapılacak sıralama esas alınır. Eğitim yardımı değerlendirme komisyonuyla karara bağlanacaktır. 30.000 öğrenciye eğitim yardımı yapılması öngörülmektedir. Eğitim yardımı planlamasında kadın ve erkek adaylar için eşitlik dengesi gözetilecektir. Eğitim yardımı almaya hak kazanan öğrencilerin belgelerini eksiksiz olarak ibraz etmeleri istenecektir. Belgesini ibraz etmeyen adaylar yerine yedek liste ile iletişime geçilecektir.

    İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU'NDAN BURSLAR İÇİN AÇIKLAMA

    "Sevgili öğrenciler,

    REKLAM

    Genç Üniversiteli eğitim desteğimiz için başvurularımız sona erdi.

    Tüm başvuruların titizlikle inceleneceğine ve adaletli bir biçimde değerlendirileceğine hiç şüpheniz olmasın.

    Eğitim yardımı almaya hak kazanan asil öğrenci listesini 27 Kasım Çarşamba günü ilan edeceğiz ve ilk ödemeleri Aralık ayı içinde yapacağız.

    Gönül isterdi ki, talebi olan tüm başvuru sahiplerine desteğimizi ulaştırabilelim. Dilerim gelecekte bu da mümkün olur.

    Bizlere güvendiğiniz için teşekkür eder, hepinize başarılar dilerim."

    Haberi Hazırlayan: Helin Genç
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ