Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Hava Durumu Hava durumu son dakika | Öğle saatlerinden itibaren... AKOM'dan İstanbul için kritik uyarı! Hafta sonu hava nasıl olacak?
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    İBB Afet ve Koordinasyon Merkezi (AKOM)nin meteorolojik değerlendirmesine göre lodos bugün kuvvetlenerek etkisini artıracak.

    YARIN LODOS, FIRTINAYA DÖNÜŞECEK

    DHA'da yer alan habere göre etkili lodosla birlikte sıcaklıkların 23 derece civarına yükseleceği tahmin ediliyor. Yarın ise lodosun şiddetlenerek fırtınaya dönüşmesi ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanması bekleniyor.

    FIRTINANIN HIZI 80 KM'Yİ BULACAK

    REKLAM

    Açıklamaya göre, yarın öğle saatlerinden sonra logosun şiddetini daha da arttırması (40-60km), akşam saatlerinden itibaren ise kısa süreli hamlelerle kuvvetli fırtına şeklinde (50-80km/s) etkili olması bekleniyor. Fırtınayla birlikte kısa süreli kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur geçişi yaşanması öngörülüyor.

    İBB YAĞMURA HAZIR AÇIKLAMASI

    Yarın akşam saatlerinden itibaren etkili olması beklenen fırtına ve kuvvetli sağanak yağmur nedeni ile yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgili İBB ekipleri yeterli sayıda personel ve ekipman ile nöbet sistemine geçti.

    İstanbullular da yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarıldı.Sistemin Pazar sabah erken saatlerden itibaren bölgemizi terk edeceği havada çoğunlukla güneşli bir gökyüzünün hakim olacağı öngörülürken, sıcaklıkların 21-24 derece aralığında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

    EGE BÖLGESİ'NDE FIRTINA 90 KM İLE ESECEK

    İHA'da yer alan habere göre de, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Ege Denizi'nde rüzgarın cumartesi günü ilk saatlerden itibaren güney ve güneydoğu, öğle saatlerinden itibaren kuzeyi güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına, kuzeyinde yer yer 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, aynı gün gece saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Beklenen fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

    ÖNERİLEN VİDEO
    Haberi Hazırlayan: Alper Uruş
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ