Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Şirinyalı Mahallesi'nde saat 01.30 sıralarında, Seyyid Halid Göyük Camii'ne gelen Hamit A., içeri girmek istedi. Kapının kapalı olduğunu görünce sinirlenen Hamit A., çevreden topladığı kağıt, plastik parçaları, avludaki halı ve ahşap ayakkabılığı caminin kapısının önüne yığarak ateşe verdi.

ALEVLER BÜYÜYÜNCE KAÇTI

DHA'da yer alan habere göre Hamit A., alevlerin büyümesi üzerine caminin arka duvarındaki parmaklıklardan atlayarak kaçtı. Bu sırada caminin açık olduğunu düşünerek namaz kılmak için gelen 3 kişi, yangını görünce bir yandan alevlere müdahale etti, diğer yandan itfaiyeyi aradı.

TAKSİNİN ŞOFÖRÜ İHBAR ETTİ

Hamit A. ise çağırdığı Şükrü Sezek'in kullandığı ticari taksiye binerek, "Beni buradan götür" dedi. Hamit A.'yı Metin Kasapoğlu Caddesi'nde indiren Sezek'i itfaiyeci olan babası telefonla arayarak, oturdukları evin yakınındaki caminin yakıldığını söyledi. Şükrü Sezek, şüphelendiği Hamit A.'yı takip ederek durumu polise bildirdi.

ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Sezek'in yönlendirmesiyle polis ekipleri, Hamit A.'yı aynı caddede yakaladı. Gözaltına alınan Hamit A., camiye gittiğini, kapalı olduğu için sinirlendiğini ve yaktığını söyledi. Hamit A., işlemleri için polis merkezine götürüldü. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın, camiye zarar vermeden söndürüldü.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri