Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin İSYAN ETTİLER! Son Dakika Kemal Uçar: 20 senelik köyümüz yanıyor! - Magazin haberleri
    1

    Ülkemizde; Adana, Antalya, Muğla, Mersin ve Osmaniye başta olmak üzere, 21 ilde çıkan orman yangınları herkesi üzerken, ünlüler de bu duruma sessiz kalmadı. Televizyon ve sanat dünyasının ünlü isimleri, sosyal medya hesaplarından yayınladıkları mesajlarla tüm görevlilere teşekkür etti. İşte o paylaşımlar...

    2

    KEMAL UÇAR

    Anne-babamız her sene Mersin'de 4-5 ay geçirdiği, 20 senelik cennet gibi Taşucu köyümüz yanıyor! Herkes canla başla mücadele ediyor ama rüzgarla birlikte durum tekrar kötüleşince elden bir şey gelmiyor. Ailem şimdilik iyi, evi terk ettiler. 'Başına gelmedikçe anlamıyorsun.' dedi annem. Tahmin ettiğinizden fazla maddi-manevi desteğe ihtiyaç var! Lütfen yer gözetmeksizin elinizin uzandığı tüm kanallara yardım...

    3

    CÜNEYT ARKIN

    Ülkemizin dört bir yanından maalesef yangın haberleri geliyor. Yangınların söndürülmesi için çaba gösteren tüm ekiplerin ve bölge halkının Allah yardımcısı olsun. Tek temennimiz, yangınların daha fazla hiçbir canlıya zarar vermeden en kısa sürede kontrol altına alınmasıdır.

    4

    PINAR ALTUĞ

    Ülkemin her yeri yangın yeri, ciğerlerimiz de öyle... Durdurulamayan yangın, kaybedilen canlar, yanan kül olan yuvalar... Sebep olanlar yatacak yeriniz yok! Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, ailelerine sabır dilerim.

    5

    TÜRKAN ŞORAY

    Manavgat alev alev... Çok acı! Çok çok üzücü...

    6

    HADİSE

    Ülkemizin birçok yerinden gelen orman yangını haberleri içimizi yakıyor. Umarım daha fazla zarar görmeden, bir an önce kontrol altına alınır. Yangından etkilenen herkese geçmiş olsun.

    7

    YALIN

    Önce Manavgat, şimdi Marmaris... Dünya güzeli yerler, o canım ağaçlar, hayvanlar, orman... Evleri yanan çaresiz insanlar... Kalbim paramparça... Kötü niyeti veya ihmali olan, bu kabusa sebep kim varsa en ağır şekilde cezalandırılmalıdır! Söndürme çalışmalarında emek veren tüm ekiplere güç kuvvet diliyorum.

    8

    YILMAZ ERDOĞAN

    Düşbelenimiz, köyümüz, Köyceğiz'imizin yanan ormanlarını BKM olarak sahipleneceğiz ve yeniden ağaçlandırma çalışmalarına destek olacağız.

    9

    DERYA ULUĞ

    Manavgat, Adana, Osmaniye, Mersin, Marmaris, Kayseri şimdi de Kocaeli... Ülke alev alev yanıyor. Allah oradaki herkesin yardımcısı olsun.

    10

    GÜLŞEN

    İnanılmaz bir facia, ölenler var... İnsanlar, çocuklar, ormanda yaşayan canlılar ve tabii doğa bitap halde. Müdahale edip yangını söndürmeye çalışan ekiplere, bu korkuyu yaşayan evinde olan herkese güç kuvvet sabır diliyorum. İyi bir haber duymak için dua ediyorum.

    11

    MURAT BOZ

    Çok üzgünüm... Umarım bu felaket en kısa zamanda kontrol altına alınır ve yaralar sarılır.

    12

    FERHAT GÖÇER

    Orman yangınlarına sebep olanların ocakları da yaktıkları ormana dönsün inşallah.

    13

    AJDA PEKKAN

    Çok üzgünüm Manavgat...

    14

    TARKAN

    Antalya'nın Manavgat ilçesinde devam eden yangın en kısa zamanda kontrol altına alınır inşallah. Yangının söndürülmesi için mücadele eden herkese teşekkür ediyor ve kolaylıklar diliyoruz. Kalbim ve dualarım Manavgat'la. Geçmiş olsun.

    15

    YONCA EVCİMİK

    Söyleyecek söz bulamıyorum... Bu yangınlar yürek parçalıyor. İçimiz yanıyor.

    16

    SEVİM EMRE

    Ciğerlerimiz yanıyor... Nefes almakta zorlanıyorum. Bu nasıl bir acımasızlık, bu nasıl vicdansızlık! Bir karıncayı incitmekten bir çiçeği koparmaktan çekinen ben; çıldırma noktasındayım... Tüm canlılar yanıyor, insanlar ölüyor. Ağaç, çiçek, böcek, kuş... Tabiat yok oluyor. Yaşam alanları yok oluyor. Nasıl kıyabiliyorsunuz, nasıl? Bence bunu yapanlar insan değil canavardır, katildir! Yazıklar olsun! Bu bir tesadüf olamaz aynı anda çıkan bu yangınlar planlı yapılmış bir katliamdır. Bu vahşeti yapanlar, eğer siz insanım diyorsanız, ben insan olduğumdan, sizinle aynı havayı teneffüs etmekten utanıyorum! Yaradanın laneti üzerinizde olsun.

    17

    SİBEL CAN

    Üzüntüm çok büyük... Ülkemizin dört bir yanını saran orman yangınlarından hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet ve tüm yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

    18

    HAKAN ALTUN

    Türkiye yanıyor, insanlar ölüyor, içimiz yanıyor. Allah aşkına, bir şeyler yapın!

    19

    HANDE YENER

    Didim, Marmaris, Kütahya, Bodrum... Her yeri yakıyorlar. Türkiye'yi yakıyorlar. Allah belanızı versin inşallah. Yangınları çıkaranlar bulunmalı, en ağır cezayla cezalandırılmalıdır.

    20

    DENİZ SEKİ

    Bu kadar ilimizde peş peşe çıkan yangınlar normal değil ve asla kabul edilemez! Yanan güzelim ağaçlar, hayvanlar, sönen kaç yuva maddi-manevi hasar... Benim bu acıları izlemeye yüreğim yetmedi. Kızgınlığımı, kırgınlığımı anlatmaya kelimelerim yetmez. Çok üzgünüm.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ