Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Kenan İmirzalıoğlu ile Sinem Kobal'ın organik hayatı - Magazin haberleri
    1

    Oyuncu çift Sinem Kobal ile Kenan İmirzalıoğlu, kızları Lalin'in dünyaya gelmesinin ardından yaşamlarının büyük kısmını Marmaris'te geçirmeye başlamıştı.

    2

    Ailesiyle doğayla iç içe organik bir hayat süren Kobal, keyifli anlarını da sosyal medya hesabından sık sık yayınlıyor.

    3

    KENAN ÜZÜM BAĞINDA

    Ünlü oyuncunun kadrajında son olarak eşi vardı. Kobal, İmirzalıoğlu'nun üzüm bağındayken çekilen fotoğrafını paylaştı. Kobal, fotoğrafa kalp emojisi de koyarak aşkını dile getirdi.

    7

    ZARA

    Ünlü şarkıcı Zara da şehir hayatından sıkılıp, soluğu doğada alan isimler arasında yer alıyor. 45 yaşındaki Zara, İzmir'deki çiftlik evinin bahçesinde sebze ve meyve yetiştirmeye başladı.

    Organik tarıma el atan sanatçı, konuyla ilgili, "Bahçe ile ilgilenmek beni ruhsal olarak dinlendiriyor. Bu sayede hem deşarj oluyorum hem de organik besleniyoruz" şeklinde konuştu.

    8

    Instagram'dan bu fotoğrafını da paylaşmayı ihmal etmeyen Zara, şunları söyledi:

    'Yeşillik alana gidiyorum' dediğinde 150 çeşit yeşili görmeyi, fark ettirmeyi öğretsin bu süreç. Onlara dokunmayı, sevmeyi, ağaçların dilini, dereye giren ayaklarımızla topraklanmayı, kendi emeğini yemenin lezzetini, minik sincapla dost olmayı, sevmeye kendi çevrenden, kimsenin görmediği yere düşen bir zeytin tanesini kurtarmaktan başladığını, dokunduğun her kim ve her ne varsa kendinmiş gibi hissetmekle ancak insan olabildiğin bir süreç... Baktığını görebilene, içinde kaybolduğu egosundan kendini bulabilene ne mutlu... Bunları yazmak değil, sonuna kadar yaşayabilenlerden olmayı dilerim...

    9

    PINAR ALTUĞ-YAĞMUR ATACAN

    Mutlu bir evlilik sürdüren Pınar Altuğ-Yağmur Atacan çifti, kızları Su ile birlikte İstanbul'dan kaçan ünlü isimler arasında. Soluğu Ege koylarında alan ikiliye, yakın arkadaşları Alp Kırşan-Zeynep Kırşan ve çocukları da eşlik etti.

    10

    Ailesi ve dostlarıyla zaman zaman karavanlarında da vakit geçiren Altuğ, tatillerinden kesitleri de sosyal medya hesabından yayınladı. 46 yaşındaki oyuncu paylaşımlarına, "Bir kamp hikayesi" notunu düştü.

    11

    ÖZGE BORAK

    Koronavirüs sebebiyle bir süredir evde önlem amaçlı karantinada olan oyuncu Özge Borak, normalleşme adımlarının atılmasıyla soluğu Avşa Adası'nda aldı.

    Bir süredir babasının yanında tatil yapan Borak, organik tarıma merak sardı.

    12

    Bahçesine kavun eken Özge Borak, o anları sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı. Borak, fotoğrafına şu notu düştü:

    Hepimize güzel bir hafta olsun. Bir süre bağdır, bahçedir çok duyarsınız benden. Sebzeyi, meyveyi dalından kendin koparıp, yemek gibisi yok.

    Hele ki kendi bahçenden olunca daha bir başka. Öyle dönümlerce bahçemiz yok, avuç içi kadar ama bize yetiyor. Rahmetli dedemden kalma iki ağacımız var; armut ve erik...

    Yakında şeftali de olur, o daha fidan olmasına rağmen üstünde var birkaç tane. Bugün de kışın babamın saksılarda yetiştirdiği kavunları ektim bahçeye.

    Öptüm seni kavun, tutmamazlık etmeyin haaa. Ne güzel şey toprakla uğraşmak, bayılırım. Yarın da biber, salatalık fidesi alıp, onları dikeriz. Bence yaparız; değil mi baba?

    13

    PINAR AYLİN

    2014 yılında Süleyman Erbaykent ile nikah masasına oturan 48 yaşındaki şarkıcı Pınar Aylin'in artık bambaşka bir hayatı var.

    Maya isminde bir kızı olan Aylin, İstanbul'u terk ederek, gözlerden uzakta bir hayat yaşamaya başladı.

    14

    Ailesiyle birlikte memleketi İzmir'de yepyeni bir hayat kuran Pınar Aylin, bahçeli lüks bir villada yaşıyor.

    90'lı yılların ünlü ismi, boş vakitlerinde bahçe işleri ile ilgileniyor.

    Pınar Aylin, o anları da sosyal medya hesaplarından takipçileriyle paylaşıyor.

    15

    ASLIHAN GÜRBÜZ

    Son olarak 'Ufak Tefek Cinayetler' dizisinde 'Merve' karakterini canlandıran oyuncu Aslıhan Gürbüz, geçtiğimiz senelerde İstanbul'u terk etti.

    16

    İki tanesi bel fıtığı olmak üzere dört kez ameliyat geçiren Gürbüz, tedavi sürecini tamamladıktan sonra kendisine bambaşka bir hayat kurdu.

    17

    Doğa ile iç içe yaşamaya başlayan Gürbüz, yeni hayatından kareleri sık sık sosyal medya hesabından paylaşıyor.

    Sosyal medyayı aktif kullanan 37 yaşındaki Gürbüz, takipçilerinin "Nerede yaşıyorsunuz?" sorusuna yanıt verdi.

    18

    Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Aslıhan Gürbüz, şu ifadeleri kullandı:

    En çok sorulan soru... Bir suyun kenarında, bir ağacın altında, bir ormanın içinde ya da ıssız olmaya yakın bir adada...

    Bu memleketin bir köşesinde, bir çoğunun önünden geçtiği, bir çoğunun göremediği, çokçalarının kıymetini bilmediği bir enlem ve boylamda yaşıyorum.

    Yeşili, maviyi, suyu, gökyüzünü, ağacı, çiçeği, kuşu, yosunu görmeyi çok seviyorum.

    Uyandığımda karşı evi değil, bir ağacı görmeyi, evden çıkınca alışveriş merkezine değil, patikaya uğramayı çok seviyorum. Yani doğayı çok seviyorum.

    Neresi olduğu mühim değil. Görüyor ve seviyorsan cennettesin. Koruyor ve saygı duyuyorsan cennetlik. Bu memleketin cennet gibi bir köşesinden herkese selamlar...

    19

    GÖKSEL

    Koronavirüs salgınının Türkiye'de ilk yayılmaya başladığı zamanlarında şarkıcı Göksel, Ege'ye bağlı bir köyde yaşamını devam ettirmeye başladı.

    20

    Mutfakta verdiği pozlarını paylaşan Göksel, "Anneciğim yine haklı çıktı" diyerek şu ifadeleri kullandı:

    Annem, bana ev işlerini öğretirken bayağı direnirdim. 'Ben yemek yapmayacağım, öğrenmeme gerek yok ki' diye tutturmuştum. O da ısrar ederdi, 'Bir gün ihtiyacın olabilir' diye. O gün geldi, çattı.

    Anneciğim yine haklı çıktı. Bu arada ben özenle yemek yapmanın ne kadar zevkli olduğunu keşfettim. Hele bir de sevdiklerin mutlu oluyorsa...

    Zamanını doğa ile iç içe geçiren şarkıcı, köy yaşamıyla ilgili, "İnsan her şeye alışıyor. Değişik bir hayatı deneyimliyorum. Bu süreçte en çok market poşetlerini temirlerken zorlandım" açıklamasını yapmıştı.

    21

    YILMAZ ERDOĞAN

    Köyceğiz’de hem plato kuranhem de yaşamını sürdüren Yılmaz Erdoğan, İstanbul’dan ayrılma kararını “Trafik başlı başına bir sebep değil mi? Köyceğiz’e gittiğimden beri otomobil kullanmayı yeniden keşfettim. Meğer dünyanın en zevkli şeyiymiş” sözleriyle açıklıyor.

    22

    Erdoğan 2014 yılında yerleştiği Muğla, Köyceğiz’de hem doğal hayatın tadını çıkarıyor, hem de projelerini gerçekleştiriyor. 2014’ten beri yaşadığı çiftliğini film platosu haline getiren Erdoğan, ‘Ekşi Elmalar’ ve ‘Tatlım Tatlım’ filmlerini burada çekti.

    23

    BURAK HAKKI

    Ünlü oyuncu Burak Hakkı, koronavirüs salgınından korunmak için Çanakkale'deki çiftliğine gitti.

    Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Güneyli Köyü'nde satın aldığı 35 bin metrekarelik arsaya çiftlik kuran Hakkı, doğanın tadını çıkartıyor.

    24

    Sebze ve meyve üretimi de yapan Burak Hakkı, çiftlik hayatından kareleri sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaşıyor.

    25

    GİZEM KARACA

    2011 Miss Turkey ikincisi Gizem Karaca, 2017 yılında Kemal Ekmekçi ile nikah masasına oturmasının ardından İzmir'e yerleşti.

    Tüm dünyayı hızla etkisi altına alan koronavirüs günlerini evinde karantina altında geçiren Karaca, kendisini bahçe işlerine verdi.

    26

    Bu süreçte organik tarıma başlayan Karaca, bahçesine domates, biber, salatalık ve patlıcan ekmeyi de ihmal etmedi.

    27

    Bahçesinden dut toplayan eşi Kemal Ekmekçi'nin pozunu sosyal medya hesabından "Dut canavarı" notuyla yayınladı.

    28

    ATA DEMİRER

    Ata Demirer de uzun süredir Bozcaada'da da yaşıyor.

    Ara sıra İstanbul'a gelen ve çiftlik hayatı yaşayan komedyen, doğal hayatından kesitleri Instagram sayfasından yayınlıyor.

    29

    YEŞİM BÜBER

    Bir dönemin ünlü oyuncusu Yeşim Büber, görüntü yönetmeni eşi Mehmet Aksın ve ikizleriyle sıra dışı bir hayata başlamıştı.

    30

    8 yıldır eşi ve çocuklarıyla teknede yaşayan Büber, hayatıyla ilgili şöyle konuştu:

    Hep hayalimizdi teknede yaşamak, yolda olmak. Bu, bir şekilde bize dayatılan biçim ve sınırlara nanik yapmak belki de. Evi kapatıp tekneye taşınalı sekiz yıl oldu.

    İstediğim an demirimi alıp gidebilme imkanı gerçek bir özgürlük benim için. Ve her yerde yolcu hissetmek, mekan ve zaman algımı çok değiştirdi. Zorunluluktan uzak, sahici bir seçim, her an ve her yer... Bu duyguyu çok seviyorum.

    31

    Büber, 'Aynalı Tahir’, ‘Kırık Ayna’, ‘Bıcak Sırtı’, ‘Serseri Aşıklar’ gibi dizilerin yanı sıra ‘Barda’, ‘Kaybolan Yıllar’ ve Sadri Alışık Ödülleri’nde ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödülünü aldığı ‘İnşaat’ gibi sinema filmlerinde rol almıştı.

    32

    HAYKO CEPKİN

    Rock müziğin sevilen ismi Hayko Cepkin’in paraşüt tutkusu hayatını değiştirdi. 7 yıl önce İzmir, Selçuk’ta bulunan eski havaalanında paraşüt atlayışlarına başlayan ünlü müzisyen, 4 yıl önce Şirince’ye yerleşme kararı aldı.

    33

    Cepkin, Varil Camping adında bir konaklama tesis açarak kendisi gibi doğa tutkunlarını da burada buluşturdu.

    34

    9 dönümlük alanda kurulu çiftlikte kediden köpeğe, tavuktan ördeğe kadar birçok hayvan besleyen ünlü rockçının eşeği Midas ise kampın eğlencesi haline geldi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ