Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Yayın hayatına yeni girmesine rağmen izleyicilerin büyük beğenisini toplayan Kuruluş Osman dizisi 20 kasım çarşamba günü yayın hayatına başladı. Dizinin  başlamasının ardında dizinin nerede çekiliyor sorusu merak konusu oldu. Bizde sizlerin merakını gidermek adına dizinin nerede çekildiği hakkına bilgiler derledik. İşte Kuruluş Osman dizisinin mekanları...

Kuruluş Osman nerede çekiliyor?

Sevilen dizinin mekanları İstanbul Beykoz ve Riva çevresinde geçmektedir. Aynı zamanda Diriliş Ertuğrul dizisinin çekimleri de orada tamamlanmış,  Riva ve Beykoz Kundura Fabrikası’na 2 plato kurulmuştu. Aynı platolar Kuruluş Osman dizisi içinde kullanılacak. 

Kuruluş Osman çekimleri, yerleri; 

Kuruluş Osman çekimleri arasında yer alan bazı bölgeler, Oba dükkanları, kilim hane, otağ meydanı ve talimhane olarak kullanılacak. Beykoz kundura fabrikasının içerisinde Halep, Halep sarayı, arz odası, konuk odaları, koridorlar, zindanlar, Kara toygar mekanı, Selçuklu kasrı, tapınakçılar salon ve odaları, tekke yer almakta.

Kuruluş Osman için mekan istenilen görünüme kavuşuyor. Beykoz Riva Avrupa'nın en büyük Platonları olarak biliniyor ve dizi için en ideal bir şekilde inşa ediliyor.