Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

27. Dönem Genel Seçim milletvekili adayları belli oldu. 24 Haziran 2018, Pazar günü yapılacak seçimlerde Malatya AK Parti milletvekili adayları açıklandı. İşte AKP'nin Malatya Milletvekili listesi...

Malatya Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili adayları

 

S. NO

 

ADI

 

SOYADI

 

ÖĞRENİM

 

MESLEĞİ

1

BÜLENT

TÜFENKCİ

YÜKSEK

AVUKAT

2

ÖZNUR

ÇALIK

YÜKSEK

ECZACI

3

AHMET

ÇAKIR

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

4

HAKAN

KAHTALI

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

5

SELAHATTİN BARIŞ

PALANDÖKEN

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

6

VAHİT

ATALAN

YÜKSEK

MÜHENDİS / MİMAR

 AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ÇAKIR: "GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE'Yİ OLUŞTURMALIYIZ"

AK Parti Malatya milletvekili adayı Ahmet Çakır, 24 Haziran seçimlerini dünyanın yakından takip ettiğini ifade ederek, "Ülkemizin geleceğine dair bu kadar ateş çemberi içerisinde güçlü bir Türkiye'yi oluşturmalıyız" dedi. 
Çakır, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında Akpınar, Kadayıfçılar Çarşısı esnafını ziyaret ederek, Özalper Mahallesi'nde düzenlenen toplantıda vatandaşlara hitap etti. Çakır, ilk olarak Akpınar ve Kadayıfçılar Çarşısı esnafını ziyaret etti. Esnaflardan 24 Haziran için destek isteyen Çakır, yoğun ilgi altında ziyaretlerde bulundu. Çakır, daha sonra Özalper Mahallesi'nde düzenlenen toplantıda vatandaşlara hitap etti. Mahalle toplantısında konuşan AK PartiMalatya İl Başkanı İhsan Koca, "Ben sizlerden ülkemizin kaderini belirleyecek, çocuklarımızın geleceğini şekillendirecek olan bu seçim için desteğinizi bekliyorum. Hem cumhurbaşkanımızı hem de devam ede gelen istikrar, icraat ve güven ortamının devamı için AK Parti'mize desteklerinizi bekliyorum" dedi. AK PartiMalatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır ise, 24 Haziran seçimlerinin dünyanın takip ettiği çok önemli bir süreç olduğunu söyledi. Çakır, "Bu süreci siz yönlendireceksiniz. Oylarınızla siz, belki bölgenin kaderini değiştireceksiniz. Ülkemizin geleceğine dair bu kadar ateş çemberi içerisinde güçlü bir Türkiye'yi oluşturmalıyız" ifadelerini kullandı.


Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Malatya'ya 9 yıl hizmet ettiğini anımsatan Çakır, "Bu süre içerisinde Malatya'da büyük bir değişim ve dönüşümü sağladık. Ekibimizle birlikte Malatya'mızda gece gündüz demeden her noktada hizmetlerimiz var. Malatya adeta yeniden inşa edildi. Malatya'mızın altyapısı baştan sona planlanarak, uzun vadeli bir 65 yıllık bir planlama yapıldı. Malatya, yaşanabilir, nezih bir kent oldu" diye konuştu.