Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

27. Dönem Genel Seçim milletvekili adayları belli oldu. 24 Haziran 2018, Pazar günü yapılacak seçimlerde Mersin AK Parti milletvekili adayları açıklandı. İşte AKP'nin Mersin Milletvekili listesi...

Mersin Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili adayları

S.NO

ADI SOYADI ÖĞRENİMİ MESLEĞİ

1

LÜTFİ

ELVAN

YÜKSEK

EKONOMİST / İKTİSATÇI

2

ALİ CUMHUR

TAŞKIN

YÜKSEK

MÜHENDİS / MİMAR

3

ZEYNEP

GÜL YILMAZ

YÜKSEK

AVUKAT

4

HACI

ÖZKAN

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

5

BİLAL

ÖZKAN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

6

ALİ

KESER

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

7

ZEYNEP

ŞEMSİ AYSALAR

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

8

ORHAN KEMAL

YÜKSEL

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

9

GÜLLÜ

CAN

YÜKSEK

MÜHENDİS / MİMAR

10

MEHMET SAİT

KAYAN

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

11

M. NACİ

DURMAZ

YÜKSEK

EĞİTMEN

12

RABİA NUR

ŞENLİK

ORTA

ÖĞRENCİ

13

MUHAMMED EMİN

ERDEN

ORTA

SERBEST/ÖZEL

 

Bakan Elvan: "Tek derdimiz milletimizin bekası, milletimizin geleceğidir"

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin'in Silifke ilçesinde düzenlenen mehterli "Vakit Silifke Yürüyüşü"ne katıldı. Bakan Elvan, "Bizim tek derdimiz milletimizin bekası, milletimizin geleceğidir" dedi. 
Bakan Elvan, AK Parti Mersin Milletvekili adayları Zeynep Gül Yılmaz ve Bilal Özkan ile birlikte Silifke'de bir dizi etkinliğe katıldı. Önce Küçük Sanayi Sitesi esnafını ziyaret eden Bakan Elvan, AK Parti Silifke İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen mehterli "Vakit Silifke Vakti" yürüyüşüne katıldı. Bakan Elvan, etkinlik kapsamında, Anıt meydanından Silifke Şehir Stadyumu'na kadar yürüdü.
Yürüyüş sırasında halkla bir araya gelen, ve halkı selamlayan Elvan'a vatandaşlardan ilgi büyük oldu. Yürüyüşün ardından, yenilenen Silifke Şehir Stadyumunda Silifke Kaymakamlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Silifke halkı ile bir araya geldi.
Bakan Elvan, burada yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak şunları söyledi: "Silifke sancak beyliği yapan bir şehrimiz. Beylerin, yiğitlerin, Yörüklerin harman olduğu bir şehir. Bu şehre hizmet etmek, siz değerli kardeşlerime hizmet etmek bir evladınız olarak Lütfi Elvan olarak, boynumun borcudur. Biz gücümüzü sizlerden alıyoruz. Bizim tek derdimiz milletimizin bekası, milletimizin geleceğidir. Milletimiz 2023 yılı hedeflerimizi mutlaka gerçekleştirecektir. 2053 ve 2071 hedeflerimizi inşallah sizin çocuklarınız, torunlarınız gerçekleştirecek. Onun için, ''Vakit Türkiye vaktidir.'' diyoruz. ''Vakit Mersin Vaktidir'' diyoruz, ''Vakit Silifke Vakti'' diyoruz. Bu millet durdukça, bu ülkenin sırtı yere gelmez. Yörükler durdukça, kimse Türkiye'nin asla kesemez. Sizin iradeniz oldukça kimse ne Silifke'yi, ne Mersin'i, ne de Türkiye'yi dize getiremez. Yörüklerin iradesi oldukça kıyamete kadar, tek bayrak, tek Millet, tek vatan, tek devlet olarak yaşamaya, güçlü Türkiye'yi inşallah hep birlikte dünya gücü yapmaya ve teröristlerle, bölücülerle mücadeleye devam etmeye hazırız” dedi.

BAKMADAN GEÇME