Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güvenlik "Vatan size minnettar" Son dakika: Balıkesir'de şehit yakınları ve gazilere büyük jest! - Haberler
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş, belediye otobüslerinde şehit yakınları ve gazilere yönelik sesli anons uygulaması başlattı.

    "VATAN SİZE MİNNETTAR"

    DHA'da yer alan habere göre uygulamada şehit yakınları ve gazilerin, belediye otobüslerinde kullandığı BALKART´ın okuttukları sırada cihazdan 'Vatan size minnettar' sesi yükseliyor.

    Toplu taşıma araçlarını kullanan gaziler, kartlarını okuttuklarında duydukları 'Vatan size minnettar' anonsuyla hem duygulandı hem de gururlandı.

    REKLAM

    "BU UYGULAMA BİZLERİ MEMNUN ETTİ"

    Konuyla ilgili, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı Ali Hulusi Karakuz "Otobüse binip kartı okuttuğumuzda duyduğumuz `Vatan size minnettar´ sözü bizi son derece memnun, son derece onore ediyor. Yücel Başkanımızın bu çalışması bizleri ziyadesiyle memnun etti, kendilerine çok teşekkür ediyoruz" dedi.

    "GURURLANDIK" DEDİLER

    Gazi Sinan Atkale ve Gazi İsmail Balaz da Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz´ın bu uygulamasının kendilerini gururlandırdığını belirterek teşekkür etti.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ