Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık Salça nasıl saklanır?

    Op. Dr. Mehmet Ali Deneme, seminere katılan üyelere kanserin türleri, kanser oluşumuna neden olan etkenler, bu konuda nelere dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verdi.

    Op. Dr. Deneme, virüsler, radyasyon, kimyasal maddeler gibi birçok şeyin kansere neden olduğunu söyledi.Deneme, besinlerin sağlıksız koşullarda saklanmasının özellikle salça, pekmez gibi besinlerin boş deterjan ve ilaç kutuları ve plastik kaplarda saklanmasının kansere neden olduğunu, saklama kaplarının gıda saklama kabı olarak kullanılması, plastiğin özelliğinden dolayı uzun süre kalması ve ısıya maruz kalması kanser riskini artırdığını belirtti.

    Az posalı beslenmenin kanser riskini artırdığını vurgulayan Op. Dr. Deneme, kabızlığın bağırsak kanseri riskini birebir artırdığını dile getirdi.

    Yanlış beslenmenin kansere neden olduğunun altını çizen Op. Dr. Deneme, sebze ve meyve tüketiminin az olmasının, vitaminden zengin gıdaların tüketilmemesinin kanser oluşumunu artıran faktörler arasında yer aldığını ve tuzun daha az tüketilmesi gerektiğini söyledi.

    İHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ