Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık Elmanın mumlu olduğu nasıl anlaşılır?

    Show TV ekranlarında her sabah canlı olarak yayınlanan “Zahide Yetiş’le”, birbirinden önemli konukları ağırlamaya devam ediyor. Programın bugün yayınlanan bölümünde sağlıklı yaşam konusunda önemli açıklamalar yapan Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Oğuz Özyaral, konuk oldu.

    Türkiye’nin en başarılı doktorları, yaşanmış insan hikayeleri, birbirinden ilginç yemek tarifleri, güzellik, moda, müzik, dalında uzman konuklar, hayatı kolaylaştıran püf noktalarının paylaşıldığı “Zahide Yetiş’le”de bugün; Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Oğuz Özyaral; temizlikle ilgili pratik yolları, sebze ve meyve alırken dikkat edilmesi gerekenleri ve sağlıkla ilgili çok özel bilgileri seyirci ile paylaştı.

    RADYASYON EMEN DOĞAL KOKU!

    Evin havasını değiştirecek bir koku tarifi veren Doç. Dr. Oğuz Özyaral, bu verdiği tarifin aynı zamanda radyasyonu da emdiğini belirtti. Evin havasını değiştirecek bu çok özel tarifin içerisinde; “karbonat, vanilya, karanfil tozu ve portakal kabuğu” yer alıyor. Malzemeleri karıştırdıktan sonra evin herhangi bir yerine konmasının yeterli olacağını belirten Doç. Dr. Oğuz Özyaral, içerisindeki malzemelerin sağlık açısından zararının olmayacağını söyledi.

    ELMALARA BALMUMU SÜRÜYORLAR!

    Meyvelerin raf ömrünü uzatmak için ve doğal görünmesini sağlamak için yapılan hilelere değinen Doç Dr. Oğuz Özyaral, elmaların üzerine sürülen balmumu hilesine değindi. Elmanın üzerine sürülen balmumunun zararlı olduğunu belirten Doç. Dr. Oğuz Özyaral, bu kimyasalı çıkarmak için çok özel bir formül verdi. Elmaların sirkeli suda bir süre bekletilmesini söyleyen Doç Dr. Oğuz Özyaral, daha sonra elmaların sert bir süngerle temizlendikten sonra yenmesi gerektiğini söyledi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ