Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık Genel Sağlık Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 'Total Akciğer' başarısı

    Farklı branşlarda yapılan başarılı operasyonlara imza atanAdıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Dadaş'ın önderliğinde başarılı bir operasyon dahagerçekleştirdi.

    Akciğerinde sorun yaşayan 55 yaşındaki hasta Total Akciğer Ameliyatı ile yeniden yaşama tutundu.

    Oldukça riskli bir ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirmenin sevincini yaşadıklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Dadaş; “3 ay önce öksürük, balgam çıkarma, ateş şikayeti ile hastanemize müracaat eden 55 yaşında erkek hastamız hastanemizde yatırılarak tıbbi tedavisine başlandı. Mantar enfeksiyonu nedeniyle sol akciğeri harap olan ve 3 aylık ilaç tedavine rağmen iyileşmeyen hasta 10 gün önce ameliyata alınarak sol akciğeri operasyonla tamamen çıkarıldı. Sol Pnömo Nektomi ameliyatı sonrası sağlığına kavuşan hastamız son yapılan kontrollerinin ardından evine taburcu edildi.” Şeklinde konuştu.

    Hastane olarak önemli bir operasyonu gerçekleştirmenin sevincini yaşadıklarını ifade eden Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Fatih Doğan; “Hastane olarak gerek branşlarında uzman hekimlerimiz, hastane çalışanlarımız ve modern cihazlarımızla sadece Adıyaman halkına değil, bölgemize ve farklı illerden gelen hastalarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Hastanemiz bünyesinde bir biri ardına önemli operasyonlara imza atarken son olarak 55 yaşındaki Akciğerinde sorun yaşayan hastamıza hastanemiz hekimlerinden Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Dadaş tarafından başarılı bir operasyon yapılmıştır. Hastamız tamamlanan tedavisinin ardından taburcu edilmiştir. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, başarılı operasyona imza atan hekimimize ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ