Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Şans Oyunları Sayısal Loto sonuçları belli oldu - MPİ 9 Kasım Cumartesi Sayısal Loto çekiliş sonuçları (9.11.2019)

    Sayısal Loto sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Sayısal Loto'da 1'den 49'a kadar sıralı rakamlardan oluşan toplar bir kürenin içine atılıyor. Küre içerisinden belirlenen 6 şanslı rakamı aynı kolon içerisinde bilen talihliler büyük ikramiyeyi almaya hak kazanıyor. Sayısal Loto çekilişi, Çarşamba ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada 2 defa gerçekleştiriliyor. Sayısal Loto'nun son çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 1 milyon 253 bin lira bu akşamki çekilişe devretmişti. Bu akşamki büyük ikramiye ise 3 milyon lirayı aştı. Sayısal Loto çekilişine dair detaylar haberimizde.

    SAYISAL LOTOSONUÇLARI - 9 KASIM:1 - 2 - 19 - 22 - 40 - 44

    Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından gerçekleştirilen Sayısal Loto çekilişi Cumartesigünleri saat 21.15'te www.mpi.gov.tr adresi üzerinden canlı yayınlanıyor. Bu akşamki Sayısal Loto çekiliş sonuçlarına göre, yine 6 bilen çıkmadıve büyük ikramiye bir sonraki çekilişe devretti. Diğer ikramiye bilgileri ise şöyle:

    6 Bilen Kişi Sayısı 2. Devir Kişi Başına Düşen İkramiye 3.382.760,98 TL
    5Bilen Kişi Sayısı 121 Kişi Başına Düşenİkramiye 7.040,00 TL
    4Bilen Kişi Sayısı 6.643 Kişi Başına Düşenİkramiye 96,75 TL
    3Bilen Kişi Sayısı 125.906 Kişi Başına Düşenİkramiye 13,50 TL

    SAYISAL LOTO HAKKINDA

    İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun" olarak da ifade edilen şans oyunudur.

    Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

    İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

    İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

    Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

    REKLAM

    Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

    Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

    (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,

    (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,

    (6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir...

    SAYISAL LOTO'NUN SON ÇEKİLİŞ SONUÇLARI -6 KASIM:8 - 17 - 18 - 20 - 29 - 44

    6 Bilen Kişi Sayısı 1. Devir Kişi Başına Düşen İkramiye 1.253.238,39 TL
    5Bilen Kişi Sayısı 74 Kişi Başına Düşenİkramiye 6.775,85 TL
    4Bilen Kişi Sayısı 4.148 Kişi Başına Düşenİkramiye 90,80 TL
    3Bilen Kişi Sayısı 78.882 Kişi Başına Düşenİkramiye 12,70 TL
    Haberi Hazırlayan: Helin Genç
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ