Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Seren Serengil de şikayetçi oldu - Magazin haberleri

    Özbekistan vatandaşı hizmetlisi tarafından şikayet edilen Seren Serengil ve menajeri Mustafa Tohma, önce emniyette, ardından da savcılıkta ifade verdi.Şikayet üzerine Beykoz Asayiş Şube ve soruşturmayı yürüten Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade veren Serengil, iddiaları yalanladı.

    İfadesinde, Özbek asıllı hizmetlisi şikayetçi Gulnoza Mamatova’nın yanında 4 aydır çalıştığını söyleyen Serengil, olay günü evinde dezenfektasyon çalışması olduğunu dile getirdi.

    "MENAJERİM KENDİSİNE PARA VERDİ"

    Mamatova’nın aynı gün izin kullanmak istediğini, bu nedenle aralarında tartışma çıktığını söyleyen Serengil, "Toplu taşıma olmadığını, taksi bulamayacağını söyledim. Dışarıda salgın olduğunu, toplu taşıma araçlarına binersen bir daha burada çalışamayacağını söyledim. Israr etti, gitmesine izin verdim. Toplu taşıma aracına bineceği bir noktaya kendim bıraktım. Hatta menajerim kendisine para verdi" dedi.

    REKLAM

    BOŞANMA AŞAMASINDA OLDUĞU EŞİNİ İŞARET ETTİ

    Serengil, olayın planlı bir şekilde organize edildiğini iddia ederek, "Gulnoza Mamatova daha evdeyken 'Sizi her yere şikayet edeceğim, sizi rezil edeceğim. Basına bildireceğim' dedi. Daha sonra yaptığım araştırmada, Gülnaz Hanım’ın, maaşı yatırmamız için verdiği hesap numarasının boşanma sürecinde olduğum eşim Yaşar İpek’in yakın arkadaşının eşine ait olduğunu tespit ettik. Olayın olduğu akşam eşimin arkadaşı avukatımı aradı ve Mamatova hakkında şikâyetçi olmamamız için tehditvari konuştu" dedi.

    SERENGİL DE ŞİKAYETÇİ OLDU

    İzin tartışması nedeniyle Mamatova’nın kendisine hakaret ettiğini savunan Serengil, "Eve gelen insanların yanında sanatçı kişiliğimi kötüye yorumlatmak amacıyla bu şekilde rezillik çıkararak bu olayı kurgulamıştır. Kendisinin başkaları tarafından yönlendirildiğini düşünüyorum. Ben de Gulnoza ve onunla işbirliği yapanlardan şikayetçiyim" dedi.

    REKLAM

    Serengil, evi dezenfekte edildiği için evde durmak istemediğini, bu nedenle araca bindiğini söyledi. Serengil, Mamatova tarafından öne sürülen iddiaların hiçbirini yapmadığını ifade etti.

    MENAJERİ DE SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

    Seren Serengil’in menajeri Mustafa Tohma ise ifadesinde, Serengil’in şikayetçi Mamatova’ya herhangi bir müdahalesi olmadığını söyledi. Mamatova’yı zorla alıkoymadıklarını savunan Tohma, "Taksiye binmesi için kendisine bir miktar para verdim. İfadesinde belirttiği gibi 155’i araması üzerine elinden telefonunu almadım. Seren Serengil’in de herhangi bir hakaret ve kasten yaralama eylemine şahit olmadım. Seren Serengil ile bu şahıs hiçbir şekilde yan yana gelmedi" dedi.

    TANIK SERENGİL LEHİNE İFADE VERDİ

    Olay günü evde bulunan İ.H.A. tanık sıfatı ile ifade verdi. İ.H.A., ifadesinde, şikayetçinin olay günü izin kullanmak istediğini belirterek, "Seren Hanım da 'Çok acil değilse gitme. Zaten koronavirüs var. Sokağa çıkarsan, sana da bulaşabilir' dedi. Seren Hanım gitmesi durumunda bir daha bu eve gelemeyeceğini söyledi" şeklinde ifade verdi.

    REKLAM

    GULNOZA DA SAVCIYA İFADE VERDİ

    Soruşturmayı yürüten Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayetçi Gulnoza Mamatova’nın da ifadesini aldı. Şikayet dilekçesindeki ifadesini tekrarlayan Mamatova, ev işlerini yaptığı için yanında çalıştığı Seren Serengil ile izin nedeniyle tartıştıklarını, Serengil’in de koronavirüs nedeniyle kendisine izin vermediğini, bunun üzerine istifa ettiğini, ardından da Serengil tarafından darp edildiğini öne sürdü.

    "ORMANBİTİMİNDEKİ YOLDA BIRAKTILAR"

    Mustafa Tohma’nın da polisi aramasını engellediğini söyleyen Mamatova, darp olayının ardından aracı ile kendisini götürmek istediğini, aracın önünde Seren Serengil’in oturduğunu söyledi.

    Mamatova, Serengil’in sitenin önünde otobüs durağı bulunduğu halde orada indirilmediğini, araçla bir ormandan geçtiklerini, ormanın bitiminde araçtan indirildiğini ve bir otobüse binerek arkadaşlarına gittiğini söyledi. Mamatova, Seren Serengil ve Mustafa Tohma’dan şikayetçi olduğunu ifade etti.

    REKLAM

    BIRAKILDIĞI YERİN KAMERA KAYDI SORUŞTURMA DOSYASINDA

    Sitenin güvenlik kameralarını inceleyen ve Mamatova’dan götürüldüğü yeri göstermesini isteyen polis, Araştırma İnceleme ve Araştırma Tutanağı düzenledi. Tutanağa göre şikayetçinin içinde bulunduğu aracın siteden çıktıktan sonra İstanbul Caddesi’ne bağlanarak orman yoluna girdiği, orman yolunun bitiminde İstanbul Caddesi ile Çavuşbaşı Cumhuriyet Caddesi’nin kesiştiği yerde yolda indirildiği, buradan yaya olarak Rüzgarlıbahçe istikametine doğru gittiği belirtildi.

    NE OLMUŞTU?

    İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran Gulnoza Mamatova’nın avukatı Ali Çezik, müvekkilinin Seren Serengil’in yanında iki aydır çalıştığını belirtmişti.

    Suç duyurusu dilekçesinde, Serengil’in 28 Mart 2020 tarihinde koronavirüs olduğu gerekçesi ile müvekkiline saldırdığını, saçından tutarak yere yatırdığını öne süren Avukat Çezik, müvekkilinin bahçeye kaçarak polisi aradığını, Serengil’in erkek arkadaşı Mustafa Tohma’nın da peşinden giderek telefonu elinden alıp onu tekrar içeriye soktuğunu ve Serengil’in müvekkilini tekrar darp ettiğini savunmuştu.

    Serengil’in müvekkiline hakaret ettiğini, eşyalarını parçaladığını savunan Avukat Çezik, müvekkilinin Serengil ve Tohma tarafından arabaya bindirilerek Beykoz Ormanı’na bırakıldığını, müvekkilinin oradan bir saat yürüdükten sonra otobüse binebildiğini iddia etmişti.

    Müvekkilinin şikayetçi olacağına dair mesaj atması üzerine şüphelilerin avukatı tarafından da tehdit edildiğini savunan avukat Çezik, Serengil, Tohma ve avukatları hakkında, "Tehdit", "Kasten yaralama", "Hürriyeti tahdit", "Mala zarar verme" ve "Yağma" suçlarından soruşturma başlatılmasını istemişti.

    KORONAVİRÜS SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ