Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Gaziantep'te, yarı çıplak durumda bir apartmanın 5'inci katından aracın üzerine düşen Mehmet Coşkun Kızıklı'nın (20) annesi Hatice Çimen, oğlunun, kuzenleri tarafından dövüldükten sonra balkondan atıldığını iddia etti.

"SAKİN BİÇİMDE 05.00'E KADAR KONUŞTUK"

İHA'daki habere göre Hatice Çimen, oğlunun daha önce de tehdit edildiğini, bunu da olaydan sonra oğlunun arkadaşından duyduğunu ifade ederek olay günü yaşananları anlattı. Polisin yaptığı inceleme sonucu, ölen eşinin yeğenleri olan Ö.K. ve İ.K.’nın gözaltına alındığını belirten Çimen, “İki kuzenleri gece 3’te eve geldiler bunlar halasının çocukları. Bana, ‘Mehmet evde mi’ dediler ben de ‘hayır evde değil’ dedim.

"MEHMET ABLASINI TEHDİT ETMİŞ"

Neden arıyorsunuz dedim bana dedikleri kelime, ‘Mehmet ablasıyla eniştesini tehdit ediyormuş öldürecekmiş’ dediler. Bunlarla konuşurken Mehmet geldi eve bu sırada ‘sen nasıl ablanı tehdit edersin’ dedi ve bir tane vurdu çocuğa. Mehmet yok anne öyle bir şey yok dedi ve biz sakin şekilde 5’e kadar konuştuk.

"BALKONDAN DÜŞTÜ DEDİLER"

Sonrasında dediler ki biz Mehmet’i alalım dışarda konuşalım Mehmet geri gelecek eve dediler alıp gittiler. Beklerken saat 6.30 oldu gelmediler ben de işe gideceğim evden çıkıp otobüse bindim işe geldiğim esnada komşum aradı Hatice yetiş Mehmet kriz geçiriyor dedi ama ben inanmadım bana doğruyu söyle dedim sonra bana ‘Mehmet balkondan düştü’ dedi o an fenalaştım kendime gelince taksi tutup hastaneye gittim” dedi.

"ANNEMİ DIŞARI ÇIKARIN DAYANAMAZ" DEDİ

Hastaneden müdahale odasına doktordan rica edip girdiğini ifade eden Çimen, “Oğlumu gördüm ve sadece dediği ‘annemi dışarı çıkartın, annem dayanamaz’ dedi. Ben başı dönüp düştü diye düşünüyordum meğerse soymuşlar oğlumu kabloyla vurarak darp etmişler üstünde bin 500 lirası vardı onu almışlar. Sonra da balkondan aşağıya atmışlar.

"MEHMET BENİ NİYE TEHDİT ETSİN ANNE"

Ben biraz sakinleşince kızımı aradım ve ‘annem Mehmet seni tehdit etti mi? dedim o da ‘yok anne Mehmet beni niye tehdit edecek’ dedi. O zaman kafam dank etti bunlar attılar dedim” ifadelerini kullandı.

"DAHA ÖNCE DE OĞLUMU TEHDİT ETMİŞLER"

Olaydan sonra karşı tarafın aradığını ama artık görüşmek istemediğini belirten anne Çimen, “Dün bir arkadaşı aradı oğlumun bana ‘abla Mehmet bana söylemişti bunlar sıkıştırıyorlarmış, Mehmet sen göreceksin’ böyle tehdit ediyorlarmış dedi. Emniyetle görüştüm şu anda gözaltına alınmışlar savcılık ise darp raporunu bekliyor” diye konuştu.

HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

Öte yandan, Mehmet Coşkun Kızıklı’nın hayati tehlikesinin devam ettiği, tedavisinin ise yoğun bakım ünitesinde sürdüğü öğrenildi.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri