Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu, Atatürk Havalimanı'nda çalışma başladı!

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün Bakanlar Kurulu toplantısından sonra duyurduğu hastane inşaatı, Atatürk Havalimanı'ndaki Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne ait arazide başladı.

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, İstanbul'da biri Atatürk Havalimanı, biri de Sancaktepe'de olmak üzere 1000 yataklı iki hastane inşa edileceğini açıkladı.

    Atatürk Havalimanı'nda bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne ait arazide çalışmalar başladı. Çok sayıda iş makinesi ve kamyon ile çalışmalar yapılıyor.

     2 havalimanı salgın hastanesi
    2 havalimanı salgın hastanesi Haberi Görüntüle

    SANCAKTEPE'DEKİ ÇALIŞMADA İKİNCİ GÜN

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu diğer nokta olan Sancaktepe'de yapılacak bin yataklı salgın hastanesi için ekiplerin çalışması ikinci gününde sürüyor. Alanda iş makinelerinin çalıştığı görülürken, sabah saatlerinde hastanenin yapılacağı şantiye alanına yeni iş makineleri de getirildi. Çalışmaların 45 gün içinde bitirilmesi hedeflenirken, Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe'deki salgın hastanelerinin salgından sonra da kullanılacağı öğrenildi.

    REKLAM
    KORONAVİRÜS SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ