Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Son dakika haberleri: Engin Polat Dilan Polat çiftinin suç kayıtları ortaya çıktı! | Son dakika haberleri
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Gündemden düşmeyen Dilan Polat ve Engin Polat çiftiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor.

    SUÇ KAYIT LİSTESİ MASAK RAPORUNDA

    Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun özel haberine göre, Engin Polat ve Dilan Polat’ın suç kayıt listesi MASAK raporunda ortaya çıktı.

    POLAT ÇİFTİ SORUŞTURULDU

    Engin Polat ve Dilan Polat hakkında araştırma yapan MASAK, hazırladığı 49 sayfalık raporunda, çiftin ceza davaları ve savcılık soruşturmaların olup olmadığı detaylarına da yer verdi.

    DİLAN POLAT'IN 6 AYRI SORUŞTURMASI VAR

    Dilan Polat’ın UYAP üzerinde araştırılan savcılık soruşturmalarında 6 ayrı soruşturma davası ortaya çıktı.

    REKLAM

    TAKİPSİZLİK KARARI VERİLMİŞ

    Bu soruşturmalar arasında İstanbul ve Ankara’da olmak üzere toplam 3 ayrı ‘tehdit’ olayı, İstanbul Bakırköy’de bir adet “Bilişim Sistemindeki Verileri Bozma Yok etme, Erişilmez Kılma, Sisteme Veri Yerleştirme vb”, İzmir’de bir adet “Kişisel Verileri, Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirmek veya Yaymak” ve Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Güveni Kötüye Kullanma” konusu görülmüş.

    Dilan Polat hakkında 2014 ile 2022 yılları arasında başlatılan tüm bu soruşturmalar takipsizlikle sonuçlanmış

    ENGİN POLAT’IN 5 SUÇ KAYDI

    Engin Polat’ın UYAP üzerinde yapılan incelemelerde, 3’ü mahkemede 2'si savcılıkta 5 ayrı kaydı çıktı. Engin Polat, İstanbul 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde “Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma” suçundan 2018 yılında ceza almış.

    2006 yılında ‘Basit yaralama’ suçundan Anadolu 2. Çocuk Mahkemesi’nde bir davası devam ediyor. Yine aynı dosyadan ‘tehdit’ davası devam eden Engin Polat hakkında 2020’de yapılan ‘tehdit’ şikayetiyle ilgili takipsizlik kararı çıkmış.

    Engin Polat ile ilgili 2018’de ‘Alkol veya uyuşturucu maddenin etkisi altındayken araç kullanma “ suçlamasıyla savcılık tarafından dava açılmış.

     Gerçek ortaya çıktı! Dilan ve Engin Polat neden adres değiştirdi?
    Gerçek ortaya çıktı! Dilan ve Engin Polat neden adres değiştirdi? Haberi Görüntüle
    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ