Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İYİ Parti'li Kavuncu hakkında soruşturma başlatıldı
0:00 / 0:00
HABERTURK.COM

FETÖ iddialarına yönelik İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ’ın Buğra Kavuncu ile ilgili olarak yaptığı açıklama kamuoyunda tartışılmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında FETÖ iddialarına yönelik olarak soruşturma başlatıldı.

Buğra Kavuncu’nun avukatı Alper Akdoğan da müvekkili ile ilgili olarak bugün adliyeye dilekçe verdiklerini ve her zaman ifade vermeye hazır olduklarını söylediklerini belirtti.

"MEMNUNİYETLE ÖĞRENDİM"

Buğra Kavuncu da, Twitter hesabından, "Geçen hafta yaptığımız suç duyurusunda, savcılık makamına verilmeyecek bir hesabımız olmadığını belirtmiştik. Bu doğrultuda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkımda soruşturma başlatıldığını memnuniyetle öğrendim." paylaşımını yaptı.

Kavuncu ayrıca iletisinde, "Bu sabah avukatlarım, savcılık makamına ifade vermek üzere hazır olduğumu ve davet beklediğimi de bildirdiler. Yüce Türk yargısına yardımcı olmak ve iftiralara cevap vermek için hazırım." ifadesini kullandı.

İYİ Parti'li bir grupla 21 Ekim'de Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Kavuncu, bir televizyon programında hakkında çeşitli iddialarda bulunan İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve açıklama yapmıştı.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.