Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

İstanbul Başakahşehir'de tekstil fabrikanın kazan dairesinde meydana gelen patlamada 2 işçi hayatını kaybetti. Fabrikanın bir kısmında çökme meydana geldi. Başakşehir'de Kartanesi Sokak'ta bulunan bir tekstil fabrikasında meydana geldi. Fabrikanın kazan dairesinde bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamada 2 işçi hayatını kaybederken, fabrika da yangın çıktı. İşçiler büyük panik yaşadı.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına kısa sürede müdahale ederek, kontrol altına aldı. Yangında fabrikanın bir bölümünde çökme meydana geldi. Polis ekipleri yangınla ilgili çalışma başlattı.

'AFAD EKİPLERİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR'

İstanbul Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İstanbul Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezinden (GAMER) alınan ilk bilgilere göre, Başakşehir ilçemiz Kayabaşı Mahallesi'nde bulunan bir kot yıkama atölyesinin kazan dairesinde henüz bilinmeyen bir sebeple saat 11.10'da patlama meydana gelmiştir. Olay yerinde yapılan ilk tespitlere göre 2 çalışan hayatını kaybetmiştir. Olaya müdahale eden itfaiye ve AFAD arama kurtarma ekipleri, çalışmalarına devam etmektedir."

BAŞAKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KARTOĞLU İŞÇİLERLE GÖRÜŞTÜ

Olay yeri inceleme ekipleri ve cumhuriyet savcısının inceleme yaptığı atölyeye, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da geldi. İşçilerle konuşan Kartoğlu, olaya ilişkin bilgi aldı. Atölyedeki enkaz kaldırma ve inceleme çalışmaları devam ediyor.

İŞÇİDEN KORKUTAN AÇIKLAMA!

Atölyede çalışan Ömer Yakar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Haziran'a hazırlık için atölyedeki kazan test edilirken patlama yaşandığını söyledi. Yakar, "Altında kaç kişi var, kaç kişi yok onu bilemeyiz. Şu an enkaz kaldırılıyor, biz de bekliyoruz. Vardiyalı çalışıyoruz ama kalan pek kişi yok. Bir, iki kişi var onlarda da bir şey yok. Ben de 1 Haziran'da çalışacaktım. Bunlar zaten 1 Haziran için gelip hazırlık yapan insanlar" dedi.

'PARÇALAR BENİM DÜKKANIMIN İÇİNE GELDİ'

Patlamanın yaşandığı atölye yakınında iş yeri bulunan Osman Can da gürültülü bir patlama sesi duyduğunu belirtti. Ses üzerine atölyenin bulunduğu bölgeye gittiğini anlatan Can, "Parçalar benim dükkanımın içine geldi. Aşağı yukarı aramız 500 metre kadar var. Bir kilometre ötede bir firmamız daha var. Oradan da ses duyulmuş. Oraya da birkaç parça düştü." ifadelerini kullandı.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri