Fransa Ligue 1 ekiplerinden Lille, Yusuf Yazıcı transferini resmen açıkladı! Lille'in açıklamasında transferin maliyetine dair detay verilmezken milli futbolcuyla 5 yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi. Trabzonspor ise Yusuf'un 16,5 milyon Euro bonservis bedeli ve bonuslarla birlikte transfer olduğunu KAP'a bildirdi!

Sosyal medyadaki fotoğraflarda, Yusuf Yazıcı'nın yeni sezonda 12 numaralı formayı giyeceği belirtildi.

Yazıcı'nın kulüp tesislerindeki fotoğrafları da yayınlandı.

REKOR KIRDI!

Yusuf Yazıcı, Türkiye'de altyapı eğitimini alarak yurt dışına giden oyuncular arasında en fazla bonservis bedeli ödenen futbolcu unvanını da aldı. 2017 yılında yaklaşık 15 milyon Euro'yla Başakşehir'den Roma'ya giden Cengiz Ünder'in rekoru da böylece kırıldı!

TRABZONSPOR KAP'A BİLDİRDİ!

Trabzonspor, Yusuf Yazıcı transferi için Lille ile anlaşma sağlandığını KAP'a bildirdi.

Bordo-mavililerden KAP'a yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Profesyonel futbolcu Yusuf Yazıcı'nın Losc Lille kulübüne transferi konusunda, anlaşma sağlanmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre;
-Losc Lille Kulübü, şirketimize sözleşme fesih bedeli olarak 16.500.000.-EUR ödeyecektir.
-Yusuf Yazıcı, 25 maç oynaması halinde, Losc Lille Kulübü, Şirketimize, 1.000.000.-EUR daha ödeyecektir.
-Yusuf Yazıcı'nın Losc Lille Kulübü ile sözleşmesi devam ederken bir başka kulübe kiralanması veya kesin transferi hallerinde, net transfer gelirinin %20'si şirketimize ödenecektir.
-Losc Lille Kulübü, profesyonel oyuncuları Edgar Miguel Le'nin bedelsiz olarak şirketimize kesin transferine izin verecektir.
-Losc Lille Kulübü, Yusuf Yazıcı'yı Türkiye'de başka bir kulübe kiralamayacağını veya satmayacağını taahhüt etmektedir. Losc Lille Kulübü bu taahhüdünü ihlal ederse, Şirketimize 20.000.000.-EUR tazminat bedeli ödeyecektir.

Kamuoyuna duyurulur.
Saygılarımızla."

‘TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETMEYE GİDİYORUM’

Taraftarlara üçlü çektirerek Trabzon’dan ayrılan milli futbolcu, “Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Şunu unutmayın ben gidiyorsam sizlerin sayesinde transfer oluyorum. Sizler benim her şeyimsiniz. Siz kalbimin en güzel derinliklerinde olacaksınız. Ben gidiyorum ki Erdoğdulu bir arkadaşınız bir kardeşiniz olarak Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye gidiyorum” şeklinde açıklama yapmıştı.