Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı! 2022 Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri nasıl ve nereden öğrenilir? Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav yerleri sorgulama
    1

    Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı! Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri için gözler Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek son dakika açıklamasına çevrilmişti. 18 ile 26 Temmuz günleri arasında başvuruları tamamlanan 20 bin öğretmen ataması takvimi ile sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerlerinin açıklanması ile beraber sınav aşamasına geçilecek. İşte, Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri hakkında merak edilenler...

    2

    SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT YERLERİ AÇIKLANDI!

    Atama takvimi ile 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri 29 Temmuz Cuma günü açıklandı.

    SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKAT YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

    Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerlerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

    SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKAT YERİ SORGULAMA SAYFASI

    3

    20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SÖZLÜ SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

    Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak görev yapmak isteyenlerin sözlü sınavları 1 ile 13 Ağustos günleri arasında yapılacak.

    4

    ÖĞRETMEN ATAMASI BRANŞ DAĞILIMI VE KONTENJANLAR AÇIKLANDI!

    Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kanal 7'de katıldığı canlı yayın programında 20 bin öğretmen atamasına ilişkin branş bazında kontenjan dağılımını açıkladı.

    Bu kapsamda en fazla atama yapılacak ilk 5 branş sırasıyla 7 bin 503 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği, 2 bin 223 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1.250 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği, 1.218 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi ve 1.004 kontenjanla ilköğretim matematik öğretmenliği oldu.

    5

    Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer katıldığı canlı yayında öğretmen atamalarına ilişkin açıklaması şu şekilde;

    "Son 20 yılda öğretmen sayımızda çok ciddi bir artış oldu. Başarıdaki ana etkenlerden biri bu." diyen Özer, "Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum, öğretmenlerin sisteme kazandırılması için çok büyük fedakarlıklar yaptı. 1,2 milyon öğretmen olan bir eğitim sistemimiz var. Yaklaşık yüzde 75'i son 19 yılda atandı. 500 bin öğretmen varken bunların yüzde 40'ı kadındı. Şimdi 1,2 milyon öğretmenin yüzde 59'u kadın."

    ÖĞRETMEN ATAMASI BRANŞ DAĞILIMI İÇİN TIKLAYINIZ

    Haberi Hazırlayan: Elif Büşra Cebeci

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ