Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Beşiktaş Beşiktaş, Ertuğrul Karanlık, Beşiktaş'ta sakat futbolcular, Beşiktaş'ta futbolcuların son durumları, Beşiktaş sakatlık haberleri, Beşiktaş kulüp doktoru, Ertuğrul Karanlık açıklamalar, Uğur Boral sakatlık, Mustafa Pektemek sakatlık, Tolga Zengin sakatlık, - Beşiktaş Haberleri

    BJK TV'ye açıklamalar yapan Beşiktaş Futbol A Takımı Doktoru Ertuğrul Karanlık, sakatlığı bulunan futbolcular Uğur Boral, Mustafa Pektemek, Tolga Zengin, Kerim Frei ile A Milli Takım'da yer alan Gökhan Töre ve Mustafa Pektemek'in durumları hakkında bilgi verdi.

    Uğur'un antrenmanda şut çektiği sırada dizinde ağrı hissettiğini belirten Ertuğrul Karanlık, "Yaptığımız kontroller sonrasında sağ diz iç menüsküsünde yırtık olduğunu tespit ettik. Cerrahi müdahale yapılması gerekiyor. Ne zaman ameliyat olacağını belirleyeceğiz. Büyük bir sıkıntısı olmadığını söyleyebilirim. En yakın zamanda takıma geri dönecektir" diye konuştu.

    Tolga Zengin'in tedavisine devam ettiklerini kaydeden Karanlık, "Hafif bir sakatlık değildi. Dün kontrol MR'ı çektik. Henüz yüzde 100 iyileşmediğini gördük. Elimizden geldiğince iyi bir gidişat gösteriyor ama henüz tam olarak hazır değil. Önümüzdeki en kısa zamanda Tolga takıma dönecektir" ifadelerini kullandı.

    Karanlık, A Milli Takım kampında yer alan Mustafa Pektemek ve Gökhan Töre'nin durumlarıyla ilgili konuşarak, şunları kaydetti:

    "Mustafa Pektemek'in Partizan maçında ayak bileği burkulmuştu ve yan bağlarında yırtık meydana gelmişti. Tedavisini burada tamamladıktan sonra milli takıma yolladık. Dün bana kendisini iyi hissettiğini ve antrenmanlara yüzde 100 katıldığını söyledi. Umarım öyle dönüp, Kasımpaşa maçında oynar. Gökhan Töre, son Avrupa kupası maçında sol dizinden sakatlanmıştı. Darbeye bağlı olarak şişlik vardı. Tedavisiyle ilgili elimizden geldiği kadar milli takıma faydalı olmaya çalıştık. Gökhan, perşembe günü antrenmanlara katıldı. Durumunun yüzde 100 iyi olmadığını duydum. Dizindeki ağrılar tam geçmemiş. Sporcumuz, milli takımı düşünerek fedakarlık yapıyor. Futbolcumuz milli takımı yalnız bırakmak istemiyor."

    Ertuğrul Karanlık, Oğuzhan Özyakup ve Kerim Frei'ın sakatlıklarının tamamen geçtiğini ve durumlarının iyi olduğunu sözlerine ekledi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ