Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR | AHMET SELİM KUL

Fenerbahçe’nin prensip anlaşmasına vardığı Gregory van der Wiel, eşi ile birlikte dün İstanbul’dan ayrıldı. Sarı-Lacivertliler’in büyük bir gizlilik içerisinde getirdikleri yıldız futbolcu iki gün boyunca basın mensuplarıyla adeta köşe kapmaca oynarken, görüntü vermemeyi başarmıştı.

Ancak dün öğlen saatlerinde eşi Rose Bertram ile Atatürk Havalimanı’ndan Los Angeles’a seyahati öncesinde basın mensuplarına yakalanan Hollandalı sağ bek transferi hakkında üstü kapalı yanıtlar verdi.

Gazetecilerin konuyla ilgili sorularını genelde yanıtsız bırakan Van der Wiel’in, “Fenerbahçe ile anlaşmaya vardınız mı?” şeklindeki soruya, “Göreceksiniz” şeklinde yanıtlaması dikkat çekti.

İSTANBUL’A ÖVGÜLER YAĞDIRDI
Transferiyle ilgili soruları yanıtsız bırakmasına karşılık Wiel, İstanbul gezisi hakkında ise övgü dolu sözler sarf etti.

İstanbul’da daha önce maç için bulunduğunu fakat ilk kez gezmek için geldiğini söyleyen Hollandalı yıldız, “İstanbul’da tatil harikaydı. İstanbul büyük, harika bir şehir. Asya ve Avrupa yakasını gezdim. Boğaz’da tekne turu yaptım. Özel bir Türk yemeği yemedim ama baklava güzeldi” dedi. Wiel, “Tesislerini gezdiniz mi?” sorusuna ise “Hayır” diye cevap verdi.

"PSG'DE KALABİLİR"
Fenerbahçe’nin prensip anlaşmasına vardığı Van der Wiel için Fransa’dan şok bir iddia geldi... Ülkenin en prestijli gazetelerinden biri olan L’Equipe, PSG’nin Van der Wiel’e yeni sözleşme önerdiğini yazdı.

Haberde, PSG’nin Hollandalı yıldızın menajeriyle görüştüğü ve 3.5 milyon Euro teklif ettiği belirtildi. Sarı-Lacivertliler ile imza aşamasında olan tecrübeli sağ bekin PSG’den 4 milyon Euro talep ettiği öne sürüldü. L’Equipe son olarak, Wiel ve PSG’nin anlaşma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.TWITTER FOTOĞRAFINI DEĞİŞTİRDİ
Fenerbahçe’nin büyük ölçüde anlaşma sağladığı Gregory van der Wiel dün İstanbul’dan ayrılırken, kişisel sosyal medya hesabında yaptığı değişiklik hemen hemen herkese, “Bu iş bitmiş” yorumunu yaptırdı. Hollandalı sağ bek Twitter hesabındaki görüntüsüne Boğaz’da gün batımı karesini koyması dikkat çekti.

GÖKHAN'DAN DAHA UCUZ
Sarı-Lacivertli yönetim, Fenerbahçe’nin resmi olarak açıklamasına çok az kaldığı sağ bek transferinden büyük mutluluk duyuyor...  Gökhan Gönül’ün istediği rakamlarla yıllık kazancının 3 milyon 500 bin Euro olacağı hatırlatılırken, Gregory van der Wiel’in yıllık kazancının bu rakamı bulmadığı ve üstelik Gökhan’dan 3 yaş daha genç olduğu vurgulandı.

Hollandalı oyuncudan büyük beklenti içinde olan Sarı-Lacivertli kurmaylar, bu transferin F.Bahçe ile gerilim yaşayan Gökhan’a, kimsenin yerinin doldurulamaz olmadığı konusunda da iyi bir mesaj olduğunu düşünüyor.