Demirören yeni teknik direktörü açıkladı

      Beşiktaş Futbol Takımı'nda teknik direktörlük görevine Ertuğurul Sağlam getirildi.
      Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan imza töreninde Başkan Yıldırım Demirören'de genç hocayı yalnız bırakmadı. Sağlam imza töreninde şunları söyledi:
      "2000 yılında futbolcu olarak ayrıldığım kulübüme 7 sene sonra teknik adam olarak dönmem beni gururlandırdı. Benden desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Tüm tecrübem ve bilgi birikimimi futbolcu arkadaşlarıma yansıtmaya çalışacağım. Futbolculuk dönemimdeki duruşumu ve çizgimi teknik adamlık dönemimde de devam ettirmek istiyorum. Burda öyle bir takım oluşturacağızki oynayacağı futbolla taraftarını 90 dakika boyunca heyecanlandıran bunun dışında saha dışında da tüm taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan bir takım oluşturmaya çalışacağız. Beşiktaş'ın başarısını gerçekten isteyen insanlar bize destek olsunlar. Bu atılan imzanın hayırlara vesile olmasını diliyorum."
    
     Demirören: "Herkes haddini bilecek"

      Yıldım Demirören, Ertuğrul Sağlam'a yöneltilen eleştirilere sert yanıt verdi.
      Beşiktaş Başkanı şöyle konuştu:
      "Hocamızın sonuna kadar arkasındayız, burada siz basın mensuplarına da büyük iş düşüyor. En genç başkan, en genç teknik adamla başarılara koşacağımıza inanıyoruz.
      Ben Ertuğrul yönündeki kararımı zaten çarşamba günü açıklayacaktım. Daha sonra basından bana bir çok haber geldi. Ardından kararımı pazartesi günü açıklayacağımı duyurdum. Bunun üzerine iki gün boyunca iğrenç haberler ortaya çıktı. Sporun içine kimse siyaseti sokmaya çalışmasın, Beşiktaş spor kulübüdür, Beşiktaş halkın takımıdır. Biz hocamızı teknik adam olarak aldık, ben bu iğrenç dedikoduları çıkaran insanları kınıyorum. Bu iğrenç haberleri ortaya atanlar haddini bilecek. Herkes şunu bilmeli tek cumhuriyet Türkiye Cumhuriyeti'dir. Atatürk de Beşiktaşlıydı. Bugün tüm yönetici arkadaşlarımı topladım ve hepsi Ertuğrul Hoca için oy verdi. Ben Hocamızı güveniyorum."
    
     KOLOT'TAN YALANLAMA

      Beşiktaş Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot, bazı basın organlarında teknik direktör konusunda isminin sürekli yanlış haberlerle geçtiğini açıkladı.
      Kolot, Beşiktaş Kulübü'nün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
      "Teknik direktör konusunda ismimin sürekli olarak yanlış haberlerle anılması, istifa tehdidinde bulunduğum yönündeki asılsız iddialar Beşiktaş'a zarar vermektedir. Sayın Ertuğrul Sağlam'ın teknik direktör olması halinde istifa edeceğim yönündeki bu haberler asılsızdır.
      Kulübümüzün dün yaptığı açıklamalar bilgim ve onayım dahilinde olup, teknik direktör konusunda başkanımız sayın Yıldırım Demirören'in tam yetkili olduğuna dair yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte deklarasyona imza attığımı tekrar belirtmek isterim."