Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Diğer Vodafone FreeZone TESFED'in düzenlediği e-spor turnuvasına isim sponsoru oldu - Diğer Haberleri

    Vodafone'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de e-spor alanında önemli bir boşluğu doldurması beklenen organizasyon, e-spora kurumsal kimlik altında resmiyet kazandırırken, bu sporun toplumun geniş kesimlerine yayılmasına ve gelişimine de hız verecek.

    Vodafonekullanıcıları, tüm lisanslı e-spor oyuncularına açık olacak ve ücretsiz düzenlenecek TESFEDVodafoneFreeZone Türkiye Kupası'nın online eleme ve finallerini Gamer Paketleri ile internetinden harcamadan izleyebilecek. Kullanıcılar ayrıca, finalleriVodafoneTV üzerinden istedikleri yerden canlı takip edebilecek.

    TESFEDVodafoneFreeZone Türkiye Kupası'na başvurular dün başladı. Bugüne kadar gerçekleşen en kapsamlı e-spor turnuvalarından biri olan TESFEDVodafoneFreeZone Türkiye Kupası'nda online elemelerin ardından üst tura çıkan takımlar, büyük finaller için aralık ayında İstanbul Ataşehir'deki FDR Oyun Merkezi'nde yapılacak karşılaşmalara katılacak.

    REKLAM

    Yılda 2 kez düzenlenecek turnuva kapsamında League of Legends, PUBG, CS:GO, FIFA, Dota 2 ve Zula oyunlarının e-spor karşılaşmalarının yanı sıra birçok sürpriz etkinlik de gerçekleştirilecek. Organizasyona ilişkin TESFED'in resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından bilgi alınabilecek.

    "E-SPORU GELİŞTİRECEK PROJELERE İMZA ATIYORUZ"

    Açıklamada görüşlerine yer verilenVodafoneTürkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şirket olarak, oyun ve e-spordaki gelişimin en büyük destekçilerinden biri olduklarını belirtti.

    E-spor pazarına 3 yıl önce gençlik markası FreeZone ile girdiklerini hatırlatan Aksoy, "Bu geniş ekosistemin büyümesine destek olmak ve ülkemizde e-sporun gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Yaptığımız iş birlikleriyle de oyunculara fayda sağlayacak, e-sporu geliştirecek projelere imza atıyoruz." değerlendirmelerini yaptı.

    Aksoy, e-spor pazarına bugüne kadar yaklaşık 13 milyon liralık yatırım yaptıklarını ve 14 milyon kişiye ulaştıklarını aktararak, şunları kaydetti:

    "2022 sonuna kadar toplam yatırımımızın 30 milyon liraya ulaşmasını planlıyoruz. Önümüzdeki dönemde Türkiye E-Spor Federasyonu iş birliğimizle oyun ve e-spor dünyasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz. TESFED'in düzenlediği ilk resmi e-spor turnuvasına ismimizi vermekten memnuniyet duyuyoruz. Ülkemizin en iyi oyuncularının belli olacağı bu turnuvanın seyir zevki yüksek bir turnuva olacağına inanıyoruz.Vodafonekullanıcıları, turnuvanın online eleme ve finallerini Gamer Paketleri ile internetinden yemeden veVodafoneTV üzerinden canlı izleyebilecek. Bu turnuva, e-sporcu olmayı hayal eden her gence Türkiye'nin en iyisi olmak için önemli bir fırsat sunuyor. Oyun ve e-spor tutkunu gençlerimizi TESFEDVodafoneFreeZone Türkiye Kupası'na katılmaya davet ediyoruz."

    REKLAM

    "BU TURNUVA ÖNEMLİ GÖREV ÜSTLENECEK"

    TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir de Türkiye'yi e-spor alanında dünya çapında bir marka haline getirmenin en büyük hedefleri olduğunu vurguladı.

    Türkiye'de e-sporun gelişiminin ivme kazanması için bütün uluslararası e-spor markalarının Türkiye'de temsilcilikler açması ve yerli e-spor markalarının çoğalması gerektiğine işaret eden Özdemir, şu değerlendirmelerde bulundu:

    "Biz federasyon olarak e-sporun gelişimi için her türlü katkıda bulunmaya hazırız. Bu yöndeki adımlarımızdan biri olan TESFEDVodafoneFreeZone Türkiye Kupası da ülkemizde e-spor alanında gerçekleştirilen ilk resmi turnuva olması dolayısıyla bu sporun geniş toplum kesimlerine ulaşmasında, bilinirliğinin artmasında ve tabana yayılmasında önemli bir görev üstlenecektir kanısındayız. Federasyon olarak lisanslama çalışmaları da yürütüyoruz. Kasım 2019 itibarıyla lisanslı kulüp sayısı 72'ye, lisanslı e-sporcu sayısı ise 73'ü kadın olmak 978'e yükseldi. E-spor, ülkemizde hızlı gelişme gösteren bir alan. Geçen yılın rakamlarına göre, Türkiye'de 32 milyon kişi oyun oynuyor ve 4 milyon e-spor takipçisi bulunuyor. Bu sayılar gösteriyor ki e-spor alanında ülkemizin çok ciddi bir potansiyeli bulunuyor. Federasyon olarak biz üzerimize düşenin fazlasını yapmaya ve ülkemizde e-sporun gelişimi için sıkı şekilde çalışmaya kararlılıkla devam edeceğiz."

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ