Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
3 günde 85 milyon dolar
0:00 / 0:00

Warner Bros, kısa bir süre önce filmlerini dijital platformlarda sinema salonlarıyla eş zamanlı olarak gösterime çıkaracağını açıklamıştı. Kimisi bu durumu sinemanın yok olacağı şeklinde kimisi de çağın gerekliliği olarak yorumlamıştı.

Sinema sektörünün yetkin kişileri Habertürk'e yaptıkları açıklamada Warner Bros'un bu kararının yansımalarının nasıl olacağı yönünde görüşlerini 'Devrim mi Ölüm mü?' başlıklı haberimiz için dile getirmişti.

'Wonder Woman 1984', dijital platformda ve sinema salonlarında eş zamanlı olarak gösterime girdi. Yaklaşık 40 ülkede izleyiciyle buluşan film, 85 milyon dolarlık açılış yaptı. 'Wonder Woman 1984'ün hasılatının 16 milyon 700 bin doları salonların % 35'inin açık olduğu ABD'de sağlandı. Üstelik New York, Los Angeles, San Francisco, Chicago ve Philadelphia gibi büyük şehirlerde sinema salonlarının tamamen kapalı olmasına rağmen.
'Wonder Woman 1984', 53 milyon dolarlık hasılatla açılan 'Tenet'i geçerek pandemi sürecinin en iyi açılışına sahip oldu.

ABD'de diğer filmlerin hafta sonu hasılatları şöyle;
News of the World... 2.4 milyon dolar
The Croods: A New Age... 1.73 milyon dolar
Monster Hunter... 1.1 milyon dolar
Promising Young Woman... 680 bin dolar

200 milyon dolar harcanan, Patty Jenkins'in yönettiği, başrolleri Gal Gadot, Chris Pine, Kristen Wiig, Pedro Pascal, Connie Nielsen ve Robin Wright'in paylaştığı 'Wonder Woman 1984'ün masrafının yaklaşık yarısını 3 günde çıkarması, sinema salonu - dijital platform ikilemi arasında oldukça belirleyici oldu.

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.