Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Kadın Aldatılan kadın bunları yaşıyor...
    1

    1. Öncelikle nasıl ya? NASIL? NEDEN? diye çıldırırsınız.Bu sizin başınıza geliyor olamaz. Olamaz işte.

    2

    2. "Ben senin gözünün içine aşık aşık bakarken, aklında hep o mu vardı?"

    3

    "Benimle öpüşürken, sarılırken de onu mu düşündün?" diye içiniz içinizi yer, sorarsınız kendinize ya da ona defalarca değişik versiyonunu.

    4

    3. Yalan dolanlarla kandırıldığınız için gerçeği bilmeyi hak edip, araştırarak noktaları birleştirirsiniz.

    5

    Ya da alıp karşınıza, "Bana her şeyi anlat, en azından bunu borçlusun." dediğinizde ve geçmişe dair taşlar tek tek yerine oturup, yalancının mumu söndüğünde, boğazınızda bir düğüm oluşur.

    6

    Gerçeğin acılığı kalbinize batar. Daha iyi hissettirir mi? Tartışılır, ama artık o kadar çok yalan girmiş ki işin içine, gerçekleri bir yerden oturup sindirmeye başlamanız lazım.

    7

    4. Yemek yapmanın tam ortasında, otobüste, anılarınızın olduğu ya da olmadığı alakasız bir yerde, ansızın biri kalbinizi sıkıyor gibi canınız acır, ağlamaya başlarsınız.

    8

    Mutfak tezgahının altına, yere çöküp göl oluşturmanın, arabada sağa çekip mendil bulamayıp tişörtünüze silmenin acizliğini yaşarsınız.

    9

    5. Ağlarken ve bu ihanetin yükünün ağırlığı altında ezilirken, alışkanlıktan ya da garip bir özlemden olsa gerek size sarılsın, açtığı yaraları sarsın istersiniz.

    10

    6. Onu özlersiniz ve aldatılmanıza rağmen onu özlediğiniz için kendinize kızarsınız.

    11

    7. Sonra tam biraz daha sakinleşip, az bir zaman geçmişken, takip aşamasına geçersiniz. Hem o 3.kişiyi, hem de aldatan eski sevgilinizi.

    12

    8. Gün boyu işte, arabada, trafikte, okulda, aklınızdan bir türlü "aldatıldığınız" gerçeği çıkmaz.

    13

    9. Sabahları alışkanlıktan ondan gelen günaydın mesajını okumak için elinizi telefonunuza atarsınız. Ama birden gerçeği hatırlarsınız.

    14

    10. Uzun bir süre ortak arkadaşlarınızdan kimseyi görmek, konuşmak istemezsiniz.

    15

    Çünkü size o'nu hatırlatırlar. Sözle değil tabi, hep beraber yaşadığınız anılar gelir gözünüzün önüne.

    16

    11. En yakın bir kaç dostunuz hariç kimseyle görüşmez, telefonlarına çıkmak istemezsiniz.

    17

    12. Evden çıkarken "Acaba kapıma gelmiş midir? Acaba gittiğiniz mekanda karşılaşır mısınız?" diye düşünmeden, gizlice ummadan duramazsınız.

    18

    Ama şunu unutmayın ki, pişman olsun ya da olmasın, o kişide düşüncelilik olsa, en başta bunları yaşamaz, bu noktaya gelmezdiniz. Beklentilerinize ket vurmaya, gerçeklerle yüzleşmeye çalışın.

    19

    13. Ardı arkası kesilmeyen ağlama seansları, haklı olduğunu bilmenin ağır yükü ve çaresizliğiyle kendinizi ya yemeğe verirsiniz, ya da iştahınız sıfırlanır.

    20

    14. Bu 'talihsiz' olay size resmen yaşadığınız küçük dünyanızı dar etmiştir.

    21

    15. Nefret edersiniz o öfkeyle, belki de "iğrene iğrene" seversiniz, kusarak.

    22

    "Bende ne eksikti de başka bir kadında aradın çareyi, ben sana ne yaptım, değdi mi buna?!" diye düşünceler beyninizi kemirir. Ona ve o kadına bol küfürlü giydirmeler yaparsınız.

    23

    Hatta belki duvarınızda imalı şarkı paylaşır ya da kendinizi tutamayıp nefret içerikli bir mesaj atarsınız.

    24

    Ama atmayın, inanın sakız gibi uzamaktan başka bir işe yaramayacak. Eğer zaman makinesi yoksa, ne kadar özür dilese de, yaptıklarını ve size yaşattıklarını geri alamayacaktır.

    25

    16. Kafanızda sürekli senaryolar üretir, oynatırsınız.

    26

    17. Kişiliğinize göre değişir, ya giydirmeli şarkılar paylaşırsınız, ya "Of çok mutluyum" imajlı sahte resimler koyarsınız, ya da bir süre sosyal medyadan uzak kalırsınız, çünkü mecaliniz bile olmaz.

    27

    18. N'olursa olsun, dünyanız başınıza yıkılmış gibi hissettiğiniz ve ateş düştüğü yeri yaktığı için, en yakınlarınız bile sizi sadece belli bir noktaya kadar anlayabilir.

    28

    19. Onunla tekrar barışmayı bile düşünebilirsiniz, çünkü "Onsuz yaşayamıyorsunuz!"

    29

    İnanın bu çok büyük bir hata, ikinci şansı elbette hak edenler vardır, ama siz yaşadıklarınıza bir bakın, yaşananları unutup, koşulsuz şartsız sırf varlığıyla mutlu olabilecek misiniz? Size bunları yaşatan biri ikinci bir şansı hak ediyor mu?

    30

    20. Sonra artık haklı olarak üzülmekten, tükenmekten yorulur, "Tamam." dersiniz.

    31

    21. Kendi telkininize ufak ufak başlarsınız. Etrafınızdaki 100 kişinin size söylediğini, sizin sindirip, kendi kendinize fark edip, kafanıza yerleştirmek ve buna inanmak...İnanın en büyük adımlardan bir tanesi!

    32

    22. Aldatıldığınız için kendinizi suçladıysanız, ya da bir yerde bir yanlış aradıysanız, hatırlayın ki sizin bu işle hiç bir alakanız yok.

    33

    23. Kendinizi, üzgün dönemdeyken düşündüğünüz aşırı depresif düşüncelerinizden dolayı affetmeye başlarsınız. Çünkü etrafa yönelmeden önce kendinizle barışıp, kendinizi bir araya getirip, bulmanız lazım.

    34

    24. Sonra o'nu affetmeye çalışırsınız. Tabi karar sizin...

    35

    25. Sizi biraz daha hafiflemiş, biraz daha kendine gelmiş gören arkadaşlarınız hemen fikirlere hücum eder.

    36

    26. Zaten sizin zayıf durumunuzu bilen, etrafınızda sizden hoşlanan birileri varsa, fırsattan istifade size yanaşmaya, avutmaya çalışabilir. İnanın hiç gerek yok.

    37

    27. Hem şunu öğrendiniz; sizin için "sadakat" çok önemliymiş.

    38

    Yeni bir ilişkiye başlarken, karşı taraf durumdan ve neler yaşadığınızdan haberdar olsa bile, şu andaki sevgilinizin yanında, zaman zaman onunla olan anıları hatırlayıp, onun yaralarını yanınızdaki insana sardırmak, partnerinize büyük haksızlık olur.

    39

    28. Herkes farklıdır... Ama inanın, sağlam bir kafa ve onarılmış bir kalple girilen ilişki, sizin için en sağlıklısı olacaktır.

    40

    O yüzden varsın 2 ay sürsün, 1 sene sürsün, kendinizi "tamamen" hazır ve kanatları onarılmış hissetmeden bir çiviyi diğeriyle sökmeye çalışmayın, yine de siz bilirsiniz tabii ki.

    41

    29. Kabullenme aşaması gelir hemen sonra. "Tamam, ben böyle iğrenç bir adamla iğrenç bir deneyim yaşadım, ama herkes böyle olacak diye bir şey yok." ya da...

    42

    "Tamam, özünde iyi bir insandı ve beni bilinçli olarak üzmek istemezdi, yaşadıklarımızın yalan olduğu anlamına gelmiyor, sadece o başka biriyle olma ihanetini seçti." şeklinde biraz biraz durumun farkına varıp, kabullenmeye başlarsınız.

    43

    30. "Evet burada anımız var. Ee bir ton arkdaşımla da anımız var burada ne yapayım yani her gün geldiğim kafeye gelmeyeyim mi?"

    44

    31. İşte şimdi iyileşme süreci başlamıştır.

    45

    "En sevdiği kupası, diş fırçası, çöp." diyip çöpe de atabilirsiniz ya da "Aman altı üstü bu bir sweatshirt, kalsın, yaşadıklarımdan sonra böyle ufak detaylara takılıp üzülürsem ohoo, çok anlamsız." diye aydınlanmalar da yaşayabilirsiniz.

    46

    32. Şimdi kendinize yönelme zamanı... Ama yanınızda olan kişileri asla unutmayıp, onlarla bir bir görüşmeye, sosyalleşmeye başlarsınız.

    47

    33. Oturup düşündüğünüzde, koca dünyada bir hiçiz, kendi iç dünyamızın hakimiyken. Yani siz kendinizi yerden yere vursanız da, mutluluktan uçsanız da, dünya dönüyor ve dönmeye devam edecek.

    48

    34. Eğer hala ilk aşamaları yaşıyorsanız, biliyoruz bu duyduklarınız inandırıcı gelmeyecek ama "zaman" sadece birazcık zaman verin.

    49

    35. "Beni öldürmeyen şey güçlendirir" triplerine girmeyin. Sakin olun, bir bakıma dersler çıkarmaya çalışın. Sizin için ilişkide nelerin önemli olduğunu, kendinizi, bakış açınızı tanıyın

    50

    36. Geçmiş olsun! 36. O insan, sizin için kanserli bir hücreydi, ve kesip atmak gibi acılı bir cerrahi müdahale gerekiyordu. Siz cesur olmayı ve tedavi olmayı seçtiniz, ve o kanserli hücreyi kesip, attınız. TEBRİKLER!

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ