Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
HABERTURK.COM

Rusya'da blogger olan Inna, çeşitli mağazaların deneme kabinlerinde kendi fotoğraflarını çekerek dikkat çekici bir noktayı ortaya çıkardı. Mağazalarda denediğimiz kıyafetlerin evde farklı görünmesi kadar sinir bozucu bir şey yoktur. Inna ise hem aydınlatmanın hem de aynaların yanıltıcı olabileceğini kanıtlamak için bir test yapmaya karar verdi.

İşte aynaların gerçek yüzü. 11 farklı deneme kabininden nasıl göründüğüne bir bakın.

1. MAĞAZA

Test için ilk önce evinde bir fotoğraf çekti ve yanıltıcı olmaması için aynı kıyafetleri giydi. Inna, çektiği fotoğrafta perdenin kırmızı olmasıyla kendini Süpermenmiş gibi hissettiğini söyledi. Kıyafetlerinin iyi durduğunu, vücuduna uygun olup olmadığını anlayabildiğini belirtti.

Mağazanın müşterilere eşyalarını koyabilecekleri yer açtığını söyleyen Inna, aynadaki yansımasının hoşuna gitiğini belirtti. Rus blog yazarı bu mağazada yaşayabileceğini söyledi.

2. MAĞAZA

"Aydınlatma güzeldi, ayna güzel ve genç gösteriyor" dedi. Aydınlatmanın iyi olduğunu belirten Inna, omuzlarında hafif bir parlama gözlemlediğini söyledi.

3. MAĞAZA

Yeşilimsi ışıklandırmanın kendisini evhamlaştıran bir ortama süreklediğini söyleyen blog yazarı,soyunma odasında 15 dakikadan fazla kalmak istemediğini belirtti.

4. MAĞAZA

"Deneme odası karanlıktı, kıyafetler arka planla karışıyordu"

Kendisini klostrofobik bir duruma soktuğunu, ancak iyi göründüğünü itiraf etti. "Aynaların duvarı var gibiydi" diyerek bu durum sanki biri arkanızdaymış gibi bir hissiyat oluşturması korkutucu olabilir diye vurguladı.

5. MAĞAZA

Bu mağazada fazla ışığın olmadığını ancak figürünün fazla değişmediğini söyledi. Inna'ya aynalar silüetini büyük gösterdiği için kendini iyi hissedemediğini belirtti.

6. MAĞAZA

Bilirkişi Dr. Melissa Kao aynaların değişkenliğiyle ilgili olarak "Mağazalar bazen sizi olabildiğince iyi görünmenizi sağlamak için küçük hileler kullanıyor; bunlara aynaları yukarı doğru eğim de dahil. Bu durum vücudunuzu uzatır. Bacaklara bir miktar ekstra uzunluk vermek için bile sadece birkaç milimetrelik bir eğim yeterlidir" diyor. Dr. Kao ayrıca aynaların biraz daha farklı renk tonlarına sahip olabileceğini söylüyor; böylece yüz daha sağlıklı bir ışık haline geliyor..

7. MAĞAZA

Bu fotoğraflar mağazaların doğru ışıklandırmayı ve müşterilerin kendilerini güzel hissettikleri aynalar kullanmalarının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

8. MAĞAZA

9. MAĞAZA

10. MAĞAZA

11. MAĞAZA