Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Bursa'da oğlu için sünnet arabası yerine helikopter kiralayan, salon yerine ise bir stat kapatıp 3 gün 3 gece süren dillere destan düğün yapan emlakçı, kayıtlardaki yanlışlıklar sebebiyle referandumda oy kullanamayacağını öğrenince soluğu adliyede aldı.

Oğlu için sünnet arabası yerine helikopter kiralayan, düğün salonu yerine ise stat kapatıp yaptığı 3 gün 3 gecelik düğünde konser veren sanatçılara para saçan emlakçı İsmail Dengiz, referandumda oy kullanamayacağını öğrenmenin şokunu yaşıyor. 12 Eylül'de nerede oy kullanacağını öğrenmek için oturduğu Kayapa'daki İstiklal Mahallesi Muhtarlığı'na giden Dengiz, öğrendikleri karşısında şoke oldu. Doğma büyüme Kayapalı olan Dengiz, oturduğu evin kayıtlarda bir başkasının ikameti olarak göründüğünü öğrenince
yanlışlığın düzeltilmesi için Seçim Kurulu ile İlçe Nüfus Müdürlüğü arasında mekik dokudu. Dengiz, yanlışlık bir türlü düzeltilemeyince soluğu adliyede aldı.

Kayıtlardaki hatalar yüzünden ailesiyle birlikte referandumda oy kullanamayacağın belirten Dengiz, Nüfus Müdürlüğü ve Seçim Kurulu yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Yaşadıklarının şaka gibi olduğunu belirten Dengiz, "Ben 700 yıllık Kayapalıyım. Kayıtlara göre yıllardır oturduğum ev adresinde, Artvin'in Yusufeli ilçesi nüfusuna kayıtlı Bayram Bölükbaşı adlı biri çıkıyor. Bu adamı tanımam, ev benim evim. Yanlışlığın düzeltilmesi için çalmadığım kapı kalmadı. Seçim Kurulu yetkilileri (Bu meseleyi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bile çözemez) cevabını verdi. Zira 22 Haziran tarihine kadar askıda kalan seçmen listelerinde ismimi görmeyince müracaat etmem gerekiyormuş. Öğrendim ki benim gibi yüzlerce insan mağdur. Ne yapacağımı şaşırdım. İstediğim tek şey her Türk vatandaşı gibi 12 Eylül'de vatandaşlık hakkımı kullanmaktır" dedi.

Bu arada il ve ilçe seçim kurulları, her gün benzer şikayetlerle gelen vatandaşlar yüzünden hayli yoğun günler geçiriyor.


İHA