Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam TikTok kullanıcısı paylaştı... Meğer yanlış ayıklıyormuşuz! - Haberler
    1

    Maydanoz, dereotu, nane gibi bitkileri ayıklaması vakit alabiliyor.

    2

    Ancak bu yöntem sayesinde daha etkin bir şekilde bitkileri sapından ayırabilirsiniz.

    3

    TikTok kullanıcısı Anet Shevchenko'nun yaptığı paylaşımda görüldüğü gibi maydanoz ya da dereotu gibi bitkileri rende yardımıyla kolaylıkla ayıklayabilirsiniz...

    16

    Yumurtayı kaynatmaktan çok soyması zorluk çıkarmıştır hepimize... Haşlanmış yumurtayı soyarken çoğu zaman bir parça kabuk kalır çünkü... Ancak Twitter'da paylaşılan bir video sayesinde bu durum sorun olmaktan çıkıyor.

    17

    Twitter hesabı Back To Nature tarafından paylaşılan görüntülerde bir adam, önce yumurtayı haşladı, daha sonra bir bardağa koydu. İçine su koyduğu bardağı eliyle kapayan adam, ardından iyice salladı.

    18

    Daha sonra kabukları çatlamış yumurtayı eliyle sıktı ve yumurta kabuğundan 8 saniyede sıyrıldı. Görüntüler kısa sürede sosyal medyada yayıldı.

    22

    Narı düzgün bir biçimde kabuklarından ayırmak için önce narın üst kısmını kesin. Daha sonra portakal soyarken yaptığınız gibi kabuğuna beş veya altı tane çizik atın.

    23

    Ardından nar kolayca parçalara bölünecek. İçerisindeki beyaz kabuğu çıkardığınızda da işlem tamamlanacak!

    24

    İçine girdiği her yemeği lezzetli yapan, hem de sağlığa faydaları saymakla bitmeyen sarımsağı soymak biraz zahmetli olabiliyor. Ancak sizlere sarımsak soymanın çok basit bir yöntemi olduğunu söylesek ne dersiniz?

    25

    Twitter kullanıcısı Valentina Pestilene tarafından paylaşılan yöntem sayesinde sarımsağı oldukça kolay bir şekilde kabuklarından ayırabilirsiniz. Sarımsağı kolayca soyabilmek için bıçağı sarımsağa batırıp sağ tarafa, yani boşluk olan kısma doğru ittirmek gerekiyor.

    26

    Daha sonra sarımsak kabuğundan bıçak ile beraber kolayca çıkıyor. İşte böyle!

    27

    Ananası kesip doğramanın zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Sosyal medya kullanıcısı Lewis McCluskey'in takipçileriyle paylaştığı yöntem ise "bunu nasıl daha önce düşünemedik" dedirtiyor.

    28

    Bu yönteme göre ananasın üst kısmını kestikten sonra eliniz ile parçaları alıp kolaylıkla yiyebilirsiniz.

    29

    Cherry domateslerinizi tek tek kesmeye uğraşmayın. Önce iki tabağın altına domateslerinizi sıkıştırın, sonra da ortalarından kesin.

    30

    Ekmeği, tırtıklı tarafından değil de düz tarafından kesmeyi deneyin. Farkı göreceksiniz...

    40

    Önce mandalina ve portakallarınızın kenar kısımlarını kesin. Daha sonra kabuğuna dik ve düz bir çizik attıktan sonra ikiye ayırın. Bu dahice yöntemle artık zorlanmanıza hiç gerek yok...

    41

    Soğanlarınızın önce başını kesin, ters çevirin ve bir süre bekletin. Tam ortadan ikiye böldükten sonra kabuklarını soyun.

    42

    Sonra soğanı yatay şekilde mümkün olduğunca eşit yükseklikte kesmeye çalışın. Daha sonra köküne gelmeyecek şekilde dikey olarak kesin. Bu yöntemle, istediğiniz gibi küçük ve küp küp soğanlar elde edebilirsiniz.

    43

    Havuç doğramak da oldukça zahmetli bir iş... Önce aşağı doğru soyun, sonra havucu döndürerek yukarı doğru soyun. Daha da sonra ters çevirin ve aşağı doğru soyun. Havuç tamamen soyulana kadar bu şekilde devam edin.

    44

    Genelde muzu forotğrafta gördüğümüzün tam tersi şeklinde açmaya çalışırız. Ama işin doğrusu, muzu arka tarafından aşağı doğru soymak.

    45

    Maydonozları ıslak ıslak küçük parçalamak zordur. İşte bu yüzden, ıslak maydonozlarınızı havluya sarark 10 dakika kadar bekletin.

    46

    Artık kuruyan maydonozlarınızı istediğiniz kadar küçük parçalara ayırabilirsiniz.

    47

    Misket limonu ikiye bölerek suyunu çıkarmak zordur. Bu yüzden, resimde olduğu gibi dört kesişte çok fazla su çıkartabilirsiniz.

    48

    Pastaları eşit ve dağıtmadan kesemeyenlerdenseniz bu yöntem tam size göre. Önce pastanızın ortasındaki parçayı kesin ve kenara ayırın. Daha sonra bu iki parçayı sıkıştırın.

    49

    Bu işlemi tekrar tekrar yaptığınızda dikdörtgen dilim pastalar elde edebilirsiniz.

    50

    Karpuzu önce ikiye bölün. Daha sonra kabuklarıyla birlikte küp küp kesin. Böylece hem keserken hem de yerken zorlanmayacaksınız.

    51

    Karpuzun bir diğer kesim yöntemi de oldukça kolay. Önce kenarlarını kesin ve kalan kabuklarını bitinceye kadar kesin.

    52

    Karpuzdan kalın kalın parçalar kesin. Daha sonra kestiğiniz bu parçaları da küp küp doğrayın.

    53

    Avokadoyu da tıpkı kivide olduğu gibi, ikiye bölerek kaşıkla yiyebilirsiniz.

    54

    Çok zahmetli gibi gözükse de enginarınızı bu şekilde kesebilirsiniz...

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ