Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam MAŞALLAH! Son dakika: 3 padişah, 12 cumhurbaşkanı gördü | 120 yaşında...
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Amasya'da 120 yaşına giren Şeker Arslan, yeni yaşını sürpriz doğum günüyle kutladı. 3 padişah ile 12 Cumhurbaşkanı dönemine tanıklık eden 6 çocuk ve 12 torun sahibi Şeker Arslan’ın annesinin de 110 yaşına kadar yaşadığı öğrenildi.

    Annesinin sağlığını doğal gıdalarla beslenmeye özen göstermesine borçlu olduğunu belirten kızı Serap Yüksel, "Tereyağı, bal, peynir sofrasından hep olurdu. Yoğurdunu kendisi mayalardı. Halen sabah kahvaltısında haşlanmış yumurtası eksik olmaz" dedi. Yüksel, annesinin tek üzüntüsünün torunları henüz evlenmediği için torununun torununu görememek olduğunu söyledi.

    REKLAM

    Aynı evde birlikte yaşadığı kızı, damadı ve iki torunu 6 ay önce koronavirüse (Kovid-19) yakalanan Arslan, virüsü hastaneye bile yatmadan atlattı. Daha sonra yapılan testinin negatif çıkması herkesi şaşırttı.

    Gününün büyük bölümünü unutmadan söylediği maniler ve dua ederek geçiren 27 Haziran 1902 doğumlu Şeker nineye doğum günü sürprizi yapan AK Parti Amasya Kadın Kolları Başkanı Mesudiye Altun Gürlevik de sağlıklı yıllar diledi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ