Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem ABD'den gelen 241 kişi Kastamonu'daki yurtta karantinaya alındı

    Koronavirüs bilançosunu her geçen gün ağırlaştığı Amerika Birleşik Devletleri'nden getirilen Türk vatandaşları ile yabancı uyruklu vatandaşlar, Kastamonu’da 14 gün boyunca karantina altına alındı.

    Koronavirüs nedeniyle bulundukları ülkelerden Türkiye’ye getirilen vatandaşlar, Kastamonu’da hazırlanan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait öğrenci yurduna yerleştirildi. Çeşitli sebeplerle yurt dışına çıkan ve koronavirüs salgını nedeniyle bulundukları ülkelerde mahsur kalan Türk vatandaşları ile yabancı uyruklu vatandaşlar, özel uçuşlar ile Türkiye’ye getirilmeye devam ediyor.

     1704 yeni vaka, 16 kişi hayatını kaybetti
    1704 yeni vaka, 16 kişi hayatını kaybetti Haberi Görüntüle

    Salgın nedeniyle karantinaya alınan ve koronavirüs salgının giderek arttığı ülkelerin başında gelen Amerika Birleşik Devletleri'nden geldikleri öğrenilen 241 kişilik kafile, Ankara’da Esenboğa Havalimanına iniş yaptı. Burada otobüslere bindirilen Türk vatandaşları ile aralarında yabancı uyruklu vatandaşlar, Kastamonu’ya getirildi. Kastamonu’da geniş güvenlik önlemleri altında otobüslerle getirilen 241 kişilik kafile, Kastamonu Şeyh Şaban-ı Veli Kredi ve Yurtlar Kurumunda 14 gün boyunca karantina altına alındı.

    KORONAVİRÜS ÖZEL SAYFASI VE CANLI HARİTA İÇİN TIKLAYIN
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ