Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Ahmet Kaya'nın vefatının 20'nci yıl dönümünde sevenleri tarafından anılıyor. Kaya, 16 Kasım 2000'de 'Hoşçakalın Gözüm' adlı albümünün kayıtlarını yaptığı dönemde, Paris'in Porte de Versailles semtindeki evinde kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiş, yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı cenaze töreniyle PèreLachaise Mezarlığı'na defnedilmişti.

Hayatından kesitlerin yer aldığı 'İki Gözüm Ahmet', varislerinin itirazlarına rağmen çekilmiş, yapım şirketi X Yapım'a açılan dava sonucu mahkeme filmin gösterime çıkabileceğine karar vermişti. Gani Rüzgar Şavata, Hüsnü Hakan Gürtop'un yönettiği filmde başrolleri Özgür Tüzer,AleynaSolaker, Serdar Orçin, Metin Yıldız ve Yelda Reynaud paylaştı.

'İki Gözüm Ahmet', eylül ayında gösterime girdiği 8 Avrupa ülkesi ve Avustralya'da toplam 30. 478 kişiyle açılmıştı. 
Geçtiğimiz hafta sonunda Türkiye'de de izleyiciyle buluşan film, pandemi döneminde en iyi açılış yapan ikinci film oldu. 'İki Gözüm Ahmet', hafta sonunda yaklaşık 17.960 kişi tarafından izlendi. Pandemi döneminde en iyi açılışı ise 31.352 kişiyle gösterime 26 Ağustos'ta çıkan 'Tenet' yapmıştı. 'İki Gözüm Ahmet', pandemi döneminde Türk filmleri arasında ise ilk sırada yer aldı. 

Türkiye'de Hafta Sonunda Gösterime Giren Diğer Filmler Ne Kadar İzlendi?
Sıra Dışı: 2.586
Fallow Me: 2.222
Azizler Hapishanesi: 1.790
Çifte Bela Sihirli Ayna: 821
Pinokyo: 442
Kapan: 188