Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Şarkıcı Aleyna Dalveren adından söz ettirmeye devam ediyor. İkinci kezumreye giden güzel şarkıcı, instagram paylaşımında kendisine hediye getirilen içkiyi sokaklara döküp, "Eyyy ALLAH'ım içkiyi yasak ettiğin haram kıldığın gün sahabe efendilerimiz, bütün içkilerini Medine sokaklarına döküp günlerce oluk oluk o içkiler akarken onlara nasıl sevap yazdıysan, bana da öyle sevap yaz ALLAH'ım sen şahit ol, senin için döküyorum bunu..." yazarak paylaşımda bulundu. Peki, Aleyna Dalveren kimdir, kaç yaşında ve nerelidir?

ALEYNA DALVEREN KİMDİR?

Aleyna Dalveren, 1996 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türkiye’nin Selena Gomez’i olarak anılmaktadır. Nişantaşı Üniversitesi’nde eğitim hayatını sürdürmekte olan Aleyna Dalveren pop şarkıları ile büyük beğeni kazanmıştır. Şarkıcılığın yanı sıra oyunculukta yapan Aleyna Dalveren ilk televizyon deneyimini henüz 5 yaşında iken reklamı ile gerçekleştirmiştir.

Bugüne kadar Umutsuz Ev Kadınları ve Arka Sokaklar isimli dizilerde de rol alan Aleyna Dalveren bir ara Bugün Ne Giysem isimli yarışma programına da katılmıştır. İlk albüm deneyimini ise 2014 senesinde Hastam Çok isimli albüm ile gerçekleştiren Aleyna Dalveren 2015 yılında ise Serdar Ortaç’ın daha önce seslendirmiş olduğu Karabiberim isimli şarkısını seslendirmiştir.

Müzisyen bir ailede yetişen Aleyna Dalveren Avşa Dalveren isminde bir ablası vardır. Dans etmeyi, spor ve yüzmeyi çok sevdiğini belirten Aleyna Dalveren ayrıca Lunapark’a gitmeyide çok sevdiğini belirtmiştir.

Ayrıca alışveriş hastası olduğunu özellikle kıyafet almaktan çok hoşlanmaktadır. Fanatik bir Fenerbahçe taraftarıdır.