• Canlı Yayın
  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlık ve Spor Bayramı kutlu olsun
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Güneydoğu Spor Yazarları Derneğinin düzenlediği (GSYD) "Anadolu kulüplerinin kurumsal yönetim, kalıcı gelir kaynakları, altyapı sorunları ve çözüm önerileri" panelinde konuşan Özdemir, kulüplerin kurumsallaşamaması nedeniyle büyük sıkıntı yaşadığını söyledi.

Kurumsallaşmayla beraber sportif başarının da geleceğini işaret eden Özdemir, şöyle konuştu:

"Takımlarımızın gelirleri az, giderleri çok olduğu için bazı kişilerin idaresine mahkum olmaktan başka bir yere gidemiyorlar. TFF kulüplerin gelişmesi için her türlü imkanı sunuyor. Limak Holding olarak spora her türlü desteği sağlıyoruz. Hem Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da hem de batıda iş yaptığımız yerlerdeki kulüplere destek veriyoruz. Böyle olunca gücümüz dağılıyor fazla destek olamamış oluyoruz."

Teknik direktör Ersun Yanal ise, Türkiye liglerindeki futbolcuların yaş ortalamasının Avrupa liglerinden yüksek olduğunu işaret ederek, "Burada amacım ligi kötülemek değil, bir sonuç çıkarmak. Planlı bir şekilde doğru teşhisler koyup, hastalığı doğru bir şekilde tedavi edelim. Başarı kriteri sadece şampiyonluk olmamalı. Bunun yolu da oyuncu yetiştirmek olmalı. O zaman kalıcı başarı gelir." ifadelerini kullandı.

 

Panele, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, TFF Bölge Müdürü Serkan Bayhan ile çok sayıda kulüp temsilcisi de katıldı.