Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Aykut Kocaman, 'Ozan neden oynamıyor?' sorusuna yanıt verdi.

Puan kaybettikleri için üzgün olduklarını söyleyen Aykut Kocaman, ''Maçtan önce düşündüklerime yakın bir maç oldu. Rakibi bozup, kontrolü alıp kaleye gitmeye başlayacağımız anlarda golü yedik. Konyaspor oyununu bize kabul ettirdi. Bizim de baskımız çok azdı. Sahaya yerleştiler. İkinci yarıda baskıyı kurmaya başladık. Dakika 60-65’lerden sonra skora yakındık. 1-0 maçı gibi görünüyordu ama bariz hata planları bozdu. Devreye 35 puanla girmek moral verecekti. Bu avantajı da kaybettik.'' ifadelerini kullandı. 

Ozan Tufan'la ilgili sorulan sorulara da cevap veren Kocaman, ''Ozan için soruluyor, Mehmet Topal için soruldu, Valbuena için soruldu. Her şeyin de açıklanması gerekmiyor. Bazı şeyler iç meselemiz.'' dedi. 

HASAN ALİ: ''RAKİP KALECİYİ TEBRİK ETMEK LAZIM''
''3 puan alarak devre arasına girmek istiyorduk. Olmadı. İlk devre baskı kuramadık. Bireysel bir hatadan geriye düştük. Rakip kaleciyi tebrik etmek lazım. Üzgünüz. İkinci yarıya en iyi şekilde hazırlanmak ve sezon sonu şampiyon olmak istiyoruz.''

NETO: ''İLK YARIYA GÖRE ÇOK DAHA İYİYDİK AMA..''
''Maçın 2. yarısına çok iyi başladık. İlk yarıya göre çok daha iyiydik. Ama bir hatayla golü yedik. Her yerde olabilir böyle hatalar. Maçın son dakikasına kadar galibiyeti aradık. Kazanamadığımız için üzgünüz. Ama daha çok uzun bir dönem var. Önümüze bakacağız.''

AYKUT KOCAMAN'IN BASIN TOPLANTISI
Atiker Konyaspor, Süper Lig'in 17. haftasında konuk ettiği Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldı. Maçın ardından Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Konyaspor 3 senedir alışık olduğu oyunu bize karşı oynadı" dedi. Zorlu 90 dakikanın oynandığı Konya Büyükşehir Belediye Stadı'nda maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Atiker Konyaspor'un 3 senedir çok alışık olduğu oyunu kendilerine karşı oynadığını ve istediklerini elde edemediklerini söyledi.

Süper Lig'de devre arasına galibiyetle ve 35 puanla girmek temel niyetiyle maça çıktıklarını dile getiren Kocaman, "Sonuç dışında oyunun buraya gidebileceğini tahmin ediyordum. Rakip kaleci ve stoperlere sağlıklı baskıyı götüremeyince Konyaspor hemen hemen 3 senedir çok alışık oynadığı oyunu bize karşı oynadı. Alan belirlediler sağlıklı bir şekilde oynadılar. 20-25 dakikalık bölüm bizim yeterli baskıyı rakip üzerinde oluşturamamamızla geçti. İlk yarı aslında bir tık beklediğimizden düşük geçti. İhtiyaçlarda söz konusu olunca sanki 1-0 maçı gibi gözüküyordu. Konyaspor ikinci yarıya daha saldırgan başladı, 5-6 dakika böyle geçti sonra tam oyunu dengeledik istediğimiz kıvama getirirken basit hata gollerinden bir tanesi geldi ve bu rakibin direncini artırdı ve bizi bir adım geride bıraktı. Rakibi oyundan düşürme ve 3 puana gitme yolu 70. dakikadan sonra tamamen ablukaya da aldık ama istediğimiz elde edemedik" dedi.

Aykut Kocaman, ilerleyen haftalarda Fenerbahçe'nin ikinci yarılarda düzenli ve ısrarlı oyunla bütün maçlarını kazanacağını dile getirerek, 'Takviye olacak mı?' yönündeki soruyu, "Bir takım eksikler var ama takviye çok kolay değil, isteyeceğiz. Takviye için doğru oyuncuyu bulmak gerekiyor" diyerek cevapladı.